فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۱۱۹ اخلالگر بازار ارز در پایتخت خبر داد و گفت: از این اخلالگران ۶۷ صفحه در فضای مجازی شناسایی شد که بیش از ۱۰ میلیون دنبال‌کننده داشتند.

به گزارش مرور نیوز، سردار حسین رحیمی، در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح مقابله با اخلالگران ارزی بنا به درخواست مسئولان بانک مرکزی در فضای حقیقی و مجازی توسط پلیس‌های امنیت اقتصادی و فتا پایتخت، بیان داشت: به لطف خداوند اجرای این طرح آثار خوبی داشته و باعث کاهش حدود ۳ هزار تومانی قیمت دلار بوده و کاهش قیمت طلا هم بوده است.

وی افزود: این طرح در سه روز گذشته به مرحله اجرا در آمد که ۱۱۹ نفر که بسیاری از آنها دارای سوابق قبلی بوده و حتی تعهد داده بودند، دستگیر و ۴۴۵ هزار واحد ارزی به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان از آنها کشف شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه این مجرمان هم در معاملات کف خیابان هم معاملات فردایی و معاملات کاغذی و در تمام زمینه‌ها فعالیت داشتند که ۲۰ نفر از این افراد روانه زندان شدند، عنوان داشت: این طرح کماکان ادامه خواهد داشت و امیدواریم که در کنار دولت و برنامه‌هایی که رئیس کل بانک مرکزی دارند بتوانیم اقدام اثر بخشی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هشدار جدی می‌دهم به همه کسانی که در فضای حقیقی و مجازی به افزایش قیمت ارز دامن می‌زنند پلیس با جدیت با این افراد برخورد خواهد کرد، گفت: تیم‌های مختلف پلیس در نقاط مختلف حضور دارند و اقدامات آنها را کنترل خواهند کرد.

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: رئیس کانون صرافان به پلیس امنیت اقتصادی و پلیس فتا دعوت و تذکرات لازم داده شد و وی قول همکاری را داده و این همکاری هم اکنون نیز ادامه دارد البته نیازبه برخورد جدی با اخلال گران ارز وجود دارد که در این زمینه سه باب صرافی پلمب شد.

سردار رحیمی با اشاره به مصوبه کمیسیون مقابله با آلودگی هوا و اجرای طرح زوج و فرد از مقابل درب منازل، بیان داشت: از ابتدای صبح امروز ۴۲۰ تیم اختصاصی برای اجرای این طرح در نقاط مختلف تهران اختصاص داده شده است.

وی در ادامه گفت: از مردم درخواست می‌کنیم که با پلیس در اجرای هرچه بهتر این طرح همراهی داشته باشند و البته تمرکز همکاران من بر تذکر است و تلاش کرده ایم اعمال قانون انجام نشود هر چند که جریمه تعیین شده ناچیز است و چندان بازدارنده نمی‌باشد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه بیش از ۴۵ هزار مورد اعمال قانون داشته ایم، گفت: البته اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام نشده بود و بسیاری از شهروندان اطلاع کافی و لازم را در این زمینه نداشتند بیشتر از اعمال قانون تلاش کردیم که ارشادی و تذکری در این زمینه اقدام نمائیم.

سردار رحیمی خاطر نشان کرد: طبق قانون، پلیس در راستای اجرای هوای پاک اقدامات و وظایف خود را به طور کامل انجام داده و لازم است که بقیه سازمان‌ها و دستگاه‌ها در کنار هم تلاش‌های خود را به طور جدی انجام دهند.

رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: طرح برخورد با خودروهای دود زا بطور مستمر انجام می‌شود و پلیس با آمادگی لازم همه طرح‌های خود را در راستای خدمت هر چه بهتر به مردم انجام می‌دهد.

سردار رحیمی با تبریک سال نو میلادی به همه مسیحیان عنوان داشت: با توجه به شروع سال نو میلادی به سربازان وظیفه مسیحی یک هفته مرخصی تشویقی اعطا شد.