بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۸ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۷۸ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۱۴ هزار و ۱۷۰ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش مرور نیوز، همچنین بر اساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۷۸۴ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۸ هزار و ۲۸۶ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۴۰۷ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

آمریکا نیز با بیش از ۱۰۳ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا همچنین فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۴ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۳,۰۸۶,۹۲۷ ۱,۱۲۱,۰۹۷
۲ هند ۴۴,۶۸۱,۱۷۰ ۵۳۰,۷۲۱
۳ فرانسه ۳۹,۴۰۷,۷۲۷ ۱۶۲,۶۴۳
۴ آلمان ۳۷,۵۰۹,۵۳۹ ۱۶۲,۶۸۸
۵ برزیل ۳۶,۵۰۴,۰۰۶ ۶۹۴,۹۰۹
۶ ژاپن ۳۰,۵۶۸,۸۷۷ ۶۰,۱۵۸
۷ کره جنوبی ۲۹,۵۳۹,۷۰۶ ۳۲,۶۲۵
۸ ایتالیا ۲۵,۲۷۹,۶۸۲ ۱۸۵,۴۱۷
۹ انگلیس ۲۴,۲۱۰,۱۳۱ ۲۰۱,۰۲۸
۱۰ روسیه ۲۱,۸۲۹,۷۳۶ ۳۹۴,۱۲۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۹۲۵ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۷۰۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.