معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به ترافیک سنگین در معابر و بزرگراه‌های تهران به دلیل بارش برف و باران گفت: رانندگان با سرعت مطمئنه در سطح معابر تردد کنند.

به گزارش مرور نیوز، سرهنگ محمد رازقی در خصوص وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت در صبح ۴ شنبه بیست و یکم دی ماه ۱۴۰۱ اظهار داشت: با رصدی که امروز از معابر شهر تهران از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک داشتیم، شاهد حجم بالای ترددها و سنگینی ترافیک به دلیل شروع نزولات آسمانی از شب گذشته در معابر شهر تهران بودیم.

سرهنگ رازقی ادامه داد: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق حوالی جنت آباد، شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از حدود شهید ستاری، شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک است.

وی افزود: بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب از صیاد، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم.

سرهنگ رازقی گفت: بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

وی بیان داشت: خیابان آزادی در مسیرغرب به شرق از شهیدان و جانبازان از میدان امام رضا (ع)، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای صبح در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور روان سازی و کنترل ترافیک حضور دارند و طرح جناغی ها به منظور نظم بخشی به بزرگراه‌ها در حال اجراست.

وی گفت: در معابر لغزنده راننده باید شرایط خاصی را رعایت کند چرا که در این شرایط دید محدود تر شده و در هنگام ترمز کردن خودرو زمان بیشتری طول می‌کشد تا خودرو متوقف شود پس فاصله طولی بیشتری را راننده باید با خودروی جلویی داشته باشد و در زمان لغزنده بودن معابر باید با سرعت مطمئنه حرکت کرده و راننده دید خود را به اطراف گسترش دهد.

وی گفت: در این شرایط تصادفات به علت کم شدن اصطکاک خودرو با زمین بیشتر می‌شود و تصادفات زنجیره‌ای هم افزایش پیدا می‌کند.

سرهنگ رازقی افزود: برای آنکه رانندگان در این شرایط تصادف نکنند لازم است فاصله طولی را با خودروی جلویی حفظ کرده و با سرعت مطمئنه در سطح معابر تردد کنند.