رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در خصوص سرمای شدید در کشور گفت: امسال زمستان سختی نداریم بلکه دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.

به گزارش مرور نیوز، درحالی که چند روزی است اغلب مناطق کشور با کولاک برف دست و پنجه نرم می کنند و این امر منجر به تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و دورکاری ادارات برخی استان ها طی دو روز گذشته شده است، اما به گفته مسئولان این شرایط طبیعی است و خبری از زمستان سخت نیست.

صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در این باره گفته است که امسال زمستان سختی نداریم بلکه دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.

وی معتقد است : با وجود کاهش شدید دما تنها می‌توان گفت که به دمای میانگین رسیده‌ایم. در گذشته هم روزهای زمستانی دمای حداقلی شهرهایی مانند تهران زیرصفر بود. در واقع گرمای هوا در این فصل غیرطبیعی است و الان دمای هوا وارد حالت نرمال خود شده است.

به گفته وی، روز سه‌شنبه ۲۶ دی یک سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود که جنوب کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و بارش‌هایی را در استان‌های هرمزگان، بوشهر و جنوب فارس و جنوب کرمان همراه خواهد داشت که احتمال سیل و آبگرفتگی معابر طی فعالیت این سامانه در استان‌های مذکور وجود دارد و به طور کلی این بارش ها در استان‌های گرمسیر به‌صورت باران و در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.