امروز جمعه ۱۴ بهمن در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز وزش باد به نسبت شدید تا شدید رخ می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی امروز جمعه در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات سمنان، ارتفاعات شرق تهران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان همچنین ارتفاعات کرمان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

شنبه در برخی مناطق خراسان شمالی، جنوب خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی نیز بارش پراکنده باران و برف رخ می‌دهد. از اواخر وقت شنبه و طی روز یکشنبه در برخی مناطق شمال غرب و غرب کشور، به ویژه در نوار مرزی مناطق ذکر شده بارش باران و برف رخ می‌دهد. دوشنبه بر شدت بارش در شمال غرب و برخی مناطق واقع در غرب افزوده می‌شود.

در این روز در دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی و زاگرس مرکزی نیز بارش پراکنده برف پیش بینی می‌شود. سه شنبه فعالیت سامانه بارشی گسترش یافته و در نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال استان‌های فارس و بوشهر، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز بارش ادامه خواهد داشت.

جمعه در برخی مناطق شمال غرب، شمال شرق و استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز وزش باد به نسبت شدید تا شدید رخ می‌دهد.

دمای هوا جمعه و شنبه در شمال غرب و غرب کشور بین ۵ تا ۷ درجه کاهش و از یکشنبه در این نواحی به تدریج افزایش می‌یابد. همچنین دوشنبه و سه شنبه در استان‌های ساحلی افزایش ۴ تا ۶ درجه دما و گرم باد پیش بینی می‌شود.

امروز و فردا خلیج فارس و دریای خزر، یکشنبه شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود. سه شنبه نیز نیمه غربی خلیج فارس مواج خواهد بود.