رئیس پلیس پایتخت از بازداشت ۲۴۰ سارق در اجرای طرح تشدید مبارزه با سرقت در پایتخت خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، سردار عباسعلی محمدیان رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح دستگیری سارقان پایتخت که پیش از ظهر امروز در پلیس آگاهی تهران برگزار شد، گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی پلیس، در کنار برخورد با سارقان پیشگیری از سرقت است.

وی با بیان اینکه کشف اموال مسروقه هم در پیشگیری از سرقت تاثیرگذار است، افزود: همانطور که فرمانده فراجا تاکید کردند طرح تشدید مبارزه با سارقان در کشور اجرا شده است و در تهران هم نتایج خوبی داشته است که امروز نتایج آن را می‌بینید و اجرای این طرح ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه در این مرحله از طرح کاشف که در امتداد همان طرح تشدید مبارزه با سارقان است، ۵۱ باند سرقت شناسایی و منهدم شد، گفت: در مجموع ۲۴۰ نفر از سارقان پایتخت در این مرحله از طرح دستگیر شدند که از این تعداد حدود ۸۰ درصد یعنی ۱۸۴ نفر سابقه‌دار هستند.

وی درباره سرانجام گوشی‌های تلفن همراه سرقت شده نیز اظهارکرد: بخش زیادی از تلفن‌های همراه سرقتی از کشور خارج شده و بخش قابل توجهی از آنها توسط مالخران اوراق می‌شود.

رئیس پلیس پایتخت درباره سرنوشت طلاهای مسروقه نیز گفت: معمولا طلاهای مسروقه ذوب می‌شود و نتیجه تمامی این اقدامات به مالخران و فعالیت آنها گره خورده است.

محمدیان خطاب به مالخران و افرادی که کالاهای مشکوک سرقتی را خرید و فروش می‌کنند، گفت: مالخران و آن دسته از کاسبانی که اقدام به خرید و فروش کالاهای مشکوک می‌کنند بدانند که اقدامات پیچیده پلیسی علیه آنها شروع شده است و در روزهای آینده به سراغ آنها می‌رویم.

وی ادامه داد: چرخه سرقت قطع نمی‌شود مگر اینکه مالخران شناسایی و دستگیر شوند چرا که این مالخران هستند که به سرقت دامن می‌زنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با آرزوی اینکه امیدواریم روز بدون سرقت را در پایتخت ثبت کنیم، گفت: در قانون برای افرادی که دارای سابقه هستند پیش بینی شده است تا قرار اولیه سنگینی صادر شود و احکامشان نسبت به دیگر متهمان سنگین‌تر باشد.

محمدیان در پایان با اشاره به سامانه "نما" گفت: همانطور که می‌دانید پلیس آگاهی اقدام به راه‌اندازی سامانه "نما" کرده است تا مالباختگان بتوانند در کمترین زمان اموال سرقتی خود را شناسایی کنند.