مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش آخرین وضعیت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور در مقابله با ویروس کرونا را اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز، براساس اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، آخرین وضعیت کشوری نتایج اقدامات ناشی از تشدید بازرسی ها از تاریخ ۱۹ تا ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ به این شرح است: از تعداد ۳میلیون و۵۷۷هزار و ۸۰۷ مرکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، ۱۴۱هزار و ۱۰۸ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته اند و از تعداد ۲۷هزار و ۱۴۹ مرکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی که اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده اند، ۳۹۲ مرکز پلمپ شده اند.

گفتنی است، براساس گزارش هفتگی واحد بهداشت (کووید) سامانه ملی ۱۹۰ نیز، تعداد کل تماس های پاسخ داده شده، ۲۰۳ تماس و تعداد کل شکایات ثبت شده، ۱۴۱ شکایت برآورد شده است.همچنین تعداد ۶۲ مشاوره و راهنمایی در خصوص بیماری کووید و واکسیناسیون انجام شده است. براین اساس، شکایت از عدم رعایت بهداشت دست در صدر جدول قرار گرفته است.

بیشترین مکان مورد گزارش برای ثبت شکایات بهداشتی مربوط به (نانوایی ها، درمانگاه و کلینیک ها و نیز مدارس) است که با موضوع عدم رعایت بهداشت دست کارکنان، عدم وجود تهویه مطلوب و مناسب، عدم استفاده کارکنان ازماسک و عدم رعایت فاصله گذاری گزارش شده است.