جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که با ترفند پیش‌فروش آپارتمان از ۳۳۰ نفر بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود با تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در یکی از شهرهای شمالی دستگیر شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا هاشمی‌فر، اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با ترفند پیش‌فروش آپارتمان مبالغی را از آنها دریافت و متواری شده است، موضوع در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این فرد که در عرصه ساخت‌ و‌ ساز مسکن فعالیت داشت از مدت‌ها پیش با طرح پیش‌فروش آپارتمان در شهر بهارستان اصفهان و پس از دریافت پس‌انداز و اندوخته متقاضیان به مکان نامعلومی متواری شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: به محض وصول پرونده قضایی موضوع شناسایی و دستگیری این کلاهبردار حرفه‌ای در دستور کار قرار گرفت و سرانجام پس از چندین روز کار دقیق اطلاعاتی و رصد هوشمندانه، مخفیگاه متهم در شهر محمودآباد استان مازندران شناسایی شد.

وی افزود: ماموران پس از اخذ نیابت قضایی و هماهنگی‌های صورت گرفته به شهر محمودآباد رفته با همکاری ماموران پلیس امنیت عمومی استان مازندران متهم را دستگیر کردند که مراحل انتقال این کلاهبردار حرفه‌ای به استان اصفهان در حال انجام است.

هاشمی‌فر با بیان اینکه بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که شاکیان پرونده بیش از 330 نفر هستند و مبلغ کلاهبرداری شده نیز در حدود 800 میلیارد ریال برآورد می‌شود، گفت: از شهروندانی که به این طریق از آنها کلاهبرداری شده می‌خواهیم تا برای پیگیری پرونده خود به محل پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان واقع در خیابان رودکی مراجعه کنند.