دادگاه اداری سوئد در یک جلسه به بررسی وضعیت پرونده حمید نوری پرداخت.

به گزارش مرور نیوز، جلسه اداری دادگاه رسیدگی کننده به پرونده حمید نوری سوئد به منظور بررسی آزادی یا گذراندن ادامه حبس او در ایران، برگزار شد.

با توجه به برخی موضوعات از جمله اینکه مدت بازداشت حمید نوری در سوئد بسیار طولانی شده و وی اکنون ۳ سال و ۴ ماه را در حبس انفرادی می‌گذراند، وکلای حمید نوری درخواستی را برای آزادی و یا اتخاذ تدابیری برای گذراندن دوران بازداشت وی در ایران، مطرح کرده‌اند.

این درخواست در دادگاه اداری سوئد مطرح شده که با دادگاه تجدید نظر متفاوت است و قضات آن نیز افراد دیگری هستند؛ این دادگاه به نوعی عملکرد بازداشتگاه را بررسی می‌کند.

وکلای حمید نوری در این دادگاه مواردی از جمله مدت زمان طولانی بازداشت انفرادی، وضعیت نامناسب ملاقات و تماس‌ها، شرایط مادر حمید نوری که در سن ۸۴ سالگی قرار دارد و در این مدت قادر به دیدار فرزند خود نبوده، تغییر بازداشتگاه و ضبط وسایل الکترونیکی این شهروند ایرانی بازداشت شده از سوی مقام‎های بازداشتگاه و حذف فایل‌های مربوط به دادگاه را مطرح کرده‌اند.

در نهایت جلسه دادگاه اداری برای بررسی این موضوع روز دوشنبه، ۶ مارس، ۱۵ اسفند، برگزار شد اما با این درخواست وکلای حمید نوری موافقت نشده است.

جلسه آینده دادگاه تجدید نظر قرار است در روز ۲۲ مارس، دوم فروردین ماه ۱۴۰۲، برگزار شود.

حمید نوری، ۱۸ آبان ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد توسط پلیس این کشور بازداشت شد.