معاون حج سازمان حج و زیارت از تکمیل ظرفیت بیش از ۹۰ درصدی کاروان‌های حج سال آینده خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، اکبر رضایی با اشاره به تکمیل ظرفیت ۹۰ درصدی کاروان‌های حج تمتع سال ۱۴۰۲، گفت: ظرفیت کاروان‌های استان‌های کوچک عمدتا تکمیل شده و ظرفیت بقیه کاروان‌ها نیز در حال تکمیل است و اگر انصرافی پیش بیاید یا استانی ظرفیت خالی داشته باشد ظرفیت را به استان‌هایی که متقاضی بیشتری دارند اختصاص می‌دهیم.

وی افزود: از این پس در صورت خالی بودن ظرفیت به صورت روزشمار در هر استانی که ظرفیت خالی داشته باشد اعلام فراخوان می‌کنیم و از دارندگان فیش‌های حج فروردین ۸۶ دعوت می‌کنیم تا ثبت نام کنند؛ البته عملاً ثبت نام در اکثر استان‌ها کامل است.

رضایی در این باره که آیا امکان دارد عربستان امسال ظرفیت اضافه در اختیار ایران قرار دهد؟ گفت: ما همه ساله تقاضای افزایش سهمیه را داشته و امسال هم به صورت مکتوب و در ملاقات‌های حضوری آن را اعلام کرده‌ایم. باید منتظر ماند تا عربستان آخرین وضعیت ثبت نام کنندگان در حج را اعلام کند. ممکن است برخی از کشور‌ها از بخشی از سهمیه حج خود استفاده نکنند؛ در این صورت ممکن است عربستان به ما سهیمه جدید بدهد؛ که البته باید منتظر اعلام نظر وزارت حج عربستان بود.

وی درباره اینکه آیا ممکن است همانند سال گذشته به غیر از هزینه اعلام شده هزینه دیگری از حجاج گرفته شود؟ افزود: با توجه به آخرین وضعیتی که اعلام شده قیمت همان قیمت اعلامی است و امیدواریم هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم.

رضایی از زائران خواست پس از ثبت نام بر اساس اطلاع رسانی مدیران کاروان‌ها به پزشکان برای انجام دادن معاینات پیش از اعزام مراجعه و در کلاس‌های آموزشی حج شرکت کنند.