سوالاتی نظیر رنگ سال ۱۳۹۷ چه رنگی است؟ امسال چه رنگ لباسی مُد است؟ رنگ مانتو سال 97 چیست؟ چه رنگ کت و شلوار امسال مُد شده است؟ پنتون چه رنگ سالی را برای سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده است؟ رنگ مُد سال ۹۷ بر چه اساسی انتخاب می شود؟ ?color of the year و... همواره تا تقریبا انتهای سال بر سر زبان ها جاری است.

به گزارش مرور نیوز، همه ساله هنگام نزدیک شدن به فصل بهار یا بهتر است بگوییم عید نوروز سوالات مختلفی پیرامون خرید لباس و رنگ مد سال ذهن افراد جامعه، خصوصا افرادی که به ظاهر و تیپ و مد اهمیت بیشتری می دهند را به خود مشغول می کند.

سوالاتی نظیر رنگ سال ۱۳۹۷ چه رنگی است؟ امسال چه رنگ لباسی مُد است؟ رنگ مانتو سال 97 چیست؟ چه رنگ کت و شلوار امسال مُد شده است؟ رنگ مُد سال 97 چیست؟ پنتون چه رنگ سالی را برای سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده است؟ رنگ مُد سال ۹۷ بر چه اساسی انتخاب می شود؟ ?color of the year و... همواره تا تقریبا انتهای سال بر سر زبان ها جاری است. این در حالی است که موسسه یا سازمان مشخصی در ایران برای تعیین رنگ سال شمسی وجود ندارد، به همین دلیل همواره رنگ سال میلادی به عنوان رنگ سال شمسی انتخاب می شود. بنابراین امسال هم همانند سال های قبل رنگ سال جاری میلادی، ملاک رنگ سال ۹۷ خواهد شد.

از سال ۲۰۰۰ همه ساله رنگ سال توسط شرکت پنتون تعیین می شود که بسیاری از مردم پس از اطلاع از رنگ سال، لباس ها و لوازم خود را بر همین اساس انتخاب می کنند.

رنگ های سال

چگونگی انتخاب رنگ سال

هر سال بسیاری از مردم در سراسر دنیا لباس ها و وسایل خود را به رنگ سال سِت می کنند. شاید شما فکر کنید که مُد شدن یک رنگ در هر سال یک اتفاق یا حاصل یک سلیقه عمومی باشد اما باید بدانید که انتخاب رنگ سال برای خود پیچیدگی هایی دارد که هر ساله توسط شرکت پنتون این رنگ انتخاب می شود. سُنت رنگ سال، یک رسم محبوب و یک قانون نانوشته است که مردم سراسر دنیا از آن استقبال می کنند و زندگی شان به نحو آگاهانه یا ناآگاهانه تحت تاثیر آن قرار می گیرد. امسال هم طبق معمول با فرارسیدن سال نو میلادی، رنگ سال معرفی شد. رنگی که کم کم باید منتظر باشیم به پشت ویترین های لباس فروشی و لوازم آرایشی راه یابد و خود را به مبلمان و محصولات دیگر خانگی تحمیل کند. اما چرایی و چگونگی انتخاب رنگ سال از نکات برجسته و جالب توجهی است که در این گزارش به آن می پردازیم.

رنگ سال 2018 پنتون

شرکت پنتون و انتخاب رنگ سال

ده ها سال پیش، یعنی دقیقا سال ۱۹۶۳، لارنس هربرت، فارغ‌التحصیل رشته شیمی، سیستمی برای استاندارد کردن رنگ‌ها بنا کرد. به هر رنگ عددی اختصاص داده می‌شد و دیگر قضاوت های متفاوت مردم باعث نمی‌شد که رنگی با رنگ دیگر اشتباه گرفته شود. پس از  این کار، آقای لارنس شرکتی را تأسیس کرد و نامش را پنتون Pantone گذاشت. پنتون به معنی «همه رنگ‌ها» است. (پن یعنی همه و تون هم معنی رنگ را می‌دهد).به این ترتیب دیگر مردم و صاحبان صنایع مد، می‌توانستند به صورت عینی‌تری در مورد رنگ‌ها با هم تبادل نظر داشته باشند.

به زودی این شرکت با تبلیغ در هفته‌های مُد نیویورک برای خود، شهرتی کسب کرد. سپس پای هدایا و اشیای با برند و مارک پنتون به میان آمد و پس از آن فروشگاه‌ها و بوتیک‌هایی با این برند، پا گرفتند. حتی کافه‌ تریایی در موناکو تأسیس شد که اغذیه را بر اساس رنگ، به مشتری‌ها پیشنهاد می‌کرد. این کالاها یا اغذیه البته واقعا توسط خود پنتون تولید نمی‌شدند، اما تحت مجوز و لیسانس این شرکت تولید و توزیع می‌شدند.

جالب است بدانید که استانداردهای رنگ پنتون، یکی از سیستم‌های استانداردی که توسط مرجع بین‌المللی رنگ یا International Colour Authority (ICA) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پنتون از سال ۲۰۰۰ تا کنون شروع به ارایه رنگ های خاص به عنوان رنگ سال کرده است. این شرکت همه ساله با همایشی رنگ سال را انتخاب می کند که به سرعت این رنگ مورد توجه طراحان و صاحبان صنایع پوشاک و مد قرار می گیرد.

پنتون

رنگ سال 97 مشخص شد

رنگ سال 97 چیست؟ رنگ سال چه رنگی است؟ این مانتو رو دیدی که رنگ سال97 هستش؟ آقا شما می دونید رنگ سال امسال چه رنگی است؟ ببخشید از این لباس رنگ سال 97 شو ندارید؟ شما هم حتما با این سوالات مواجه شدید این سوالات و خیلی از سوالات مشابه برای طرفداران مُد و شیک پوشان همیشه مطرح بوده است. هر ساله در ابتدای سال رنگی به عنوان رنگ سال معرفی می شود و ویترین مغازه ها معمولا براساس همان رنگ دیزاین می شود و شما هم وسایل زیادی را به همان رنگ می بینید یا اینکه به دنبال لباس یا هر وسیله ای با رنگ سال جدید هستید.

رنگ سال ۲۰۱۸ از سوی پنتون رنگ بنفش و به عبارت دقیق ۱۸-۳۸۳۸ Ultra Violet انتخاب شده است. از آنجایی که سازمان و یا موسسه مشخصی برای تعیین رنگ سال شمسی وجود ندارد، همواره رنگ سال میلادی به عنوان رنگ سال شمسی نیز برگزیده می شود. بنابراین رنگ بنفش رنگ سال 97 خواهد بود.

رنگ بنفش از دید کشورهای اروپایی و آمریکا، رنگی سلطنتی به شمار می‌آید. در زمان های قدیم بنفش یک رنگ نایاب بود و فقط پادشاهان و افراد خاص می‌توانستند از این رنگ در منازل خویش استفاده کنند، این رنگ علاوه بر اینکه حالت معنوی و آرامش را در افراد ایجاد می‌کند، یک رنگ شاد و بشاش است و به همین دلیل اغلب بانوان مسن و دختران جوان طرفدار این رنگ هستند. این رنگ آرامش دهنده است و قادر است محیط شما را جذاب، هنری و خلاق کند.

بنفش را با چه رنگ هایی ست کنیم

از سوی دیگر این رنگ نشانه اصالت، خلاقیت، نوآوری؛ اندیشه رؤیایی و آینده‌ بینانه است. رنگ بنفش یکی از رنگ های خوش ترکیبی است که غالبا با بیشتر رنگ های طیف سرد و گرم سِت می شود. پرطرفدارترین رنگ‌هایی که می توان با رنگ بنفش آنها را سِت کنید، رنگ‌هایی مثل: سفید، سبز، نارنجی، آبی ملایم، صورتی و ترکیب رنگ بنفش با تونالیته‌ای از سایر رنگ های بنفش است.

با توجه به قوی بودن این رنگ می توان در طیف های مختلف از آن استفاده کرد. از این رنگ هم به عنوان رنگ پایه و هم به عنوان یک رنگ مکمل قوی می توان استفاده کرد. برای اولین بار در طول سال های اخیر، این کمپانی امسال ۲ رنگ را به عنوان رنگ مد و فشن سال انتخاب کرد.

مدیر اجرایی موسسه رنگ پیتون در توصیف رنگ سال آن را به سایه هایی ظریف و جذاب که انسان را به گرمی در آغوش می کشد تشبیه می کند وی این رنگ طبیعی را برای آشپزخانه، اتاق غذاخوری، میز، لوازم خانگی کوچک و منسوجات قابل استفاده در خانه بسیار مناسب می داند.

خانه بنفش پنتون

رنگ سال ۲۰۱۸ پنتون ترکیب دورنگ آبی و صورتی است رنگ انتخاب شده به عنوان رنگ سال ۲۰۱۸ پانتون دو رنگ آبی و صورتی هستند که هر دو نشان از متانت و آرامش می باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز