سایت راهور 120 راهکاری جدید ارائه کرده است که افراد می‌توانند در خصوص استعلام تخلفات رانندگی با یک تماس برای دریافت خلافی اقدام کنند.

به گزارش مرور نیوز، با توجه به این که قبلا رانندگان می توانستند از طریق  پیامک کوتاه و سایت از میزان تخلفات رانندگی خود اطلاع پیدا کنند در این بین پلیس راهور امکان استعلام خلافی خودرو با استفاده از تلفن گویا را نیز مهیا کرده است؛ بدین منظور افراد می‌توانند در خصوص استعلام تخلفات رانندگی خود از طریق شماره تلفن ثابت 88288888 اقدام به استعلام خلافی خودرو خود کنند.

نکته مهم و جالب توجه در این شیوه از استعلام خلافی، امکان گرفتن خلافی خودرو با پلاک ماشین می باشد که با سایر راه های استعلام خلافی میسر نیست.

شیوه کار استعلام خلافی با تلفن گویا

به گزارش مرور نیوز، برای استعلام خلافی خودرو ابتدا با شماره 88288888 از تلفن های ثابت تهران یا 02188288888 از تلفن همراه یا شهرستان های خارج از استان تهران تماس می گیریم.

پس از وصل شدن تلفن گویا با شماره گیری 1 که برای استعلام تخلفات رانندگی، استعلام صدور گواهینامه و استعلام صدور کارت ماشین است به بخش بعدی وصل می شویم.

در مرحله بعد برای استعلام تخلفات رانندگی عدد 1، برای استعلام صدور گواهینامه عدد 2 و برای استعلام صدور کارت ماشین عدد 3 را شماره گیری می کنیم.

پس از شماره گیری به اپراتور وصل می شویم و با دادن شماره پلاک به اپراتور میزان خلافی خودرو به شما داده خواهد شد.

این سامانه گویا همچنین نشانی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در شهر تهران، نشانی مراکز تعویض پلاک، لیست آموزشگاه‌های دریافت گواهینامه موتورسیکلت و همچنین مدارک احراز سکونت به منظور دریافت کارت خودرو به شهروندان اطلاعات کافی را ارائه می دهد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز