سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 17 دی 97 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران  دوشنبه 17 دی 97 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح امروز با شاخص میانگین 118 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 124 در شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار دارد.

وی گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش تدریجی سرعت باد طی روز جاری (دوشنبه)، برای برخی ساعات وزش باد (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود. هر چند این شرایط پابرجا نخواهد بود و از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد.

نظری افزود: این شرایط تا صبحگاه روز سه شنبه کمابیش تداوم خواهد داشت و به تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت و در برخی ساعات به دمای صفر درجه سانتی گراد خواهد رسید. 

وی همچنین بیان کرد: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی روز جاری در شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود و طی برخی ساعات به ویژه بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده خواهد شد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: انتظار می رود تا صبحگاه روز سه شنبه وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه های حساس قرار داشته باشد و در طول روز بر غلظت برخی آلاینده ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز