رییس کل دادگستری استان تهران در دوره تحول ارتباط و هم افزایی بین دادسرا و دادگستری نهادینه خواهد شد و من به عنوان برادر در خدمت دادستان تهران هستم

به گزارش مرور نیوز، غلامحسین اسماعیلی رییس کل دادگستری استان تهران در مراسم تودیع و معارفه دادستان تهران ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: دوره تحول در قوه قضاییه که با انتصاب آیت الله رییسی آغاز شده تقارن مبارکی با آغاز چله دوم و دهه پنجم و گام دوم انقلاب و بیانات رهبری در گام دوم دارد.

رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: دوره دوم دوره صیانت از سلامت دستگاه قضایی، برخورد با مفاسد و دوره انقلابی گری، کار جهادی، دفاع از حقوق مردم و برخورد قاطع با مفسدان و جنایتکاران است. در این دوره و همه ادوار دادگستری تهران نه تنها ویترین و پیشانی دستگاه قضا بلکه قلب تپنده عدلیه در ام القرای عالم اسلام است. دادسرای عمومی مهمترین و اثرگذارترین بخش دادگستری و ورودی و خروجی این مرکز حیات را در اختیار داشته است.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است دادسرای تهران و دادستان تهران دارای شأن و اختیارات ویژه ای هم در استان و هم در سطحی ملی و بین المللی است.

اسماعیلی ادامه داد: هیچ کدام از امور مهمه جایگاه دادسرا و دادستانی را از دادگستری کل و قوه قضاییه مجزا نمی‌کند؛ لذا در دوره تحول ارتباط و هم افزایی بین دادسرا و دادگستری نهادینه خواهد شد و من به عنوان برادر در خدمت دادستان تهران هستم واز حضور ایشان استقبال می کنم. قریب به ۱۰ سال از وظایف خدمت آقای جعفری دولت آبادی گذشت؛ دوره‌ای که با فتنه ۸۸ آغاز شد و با تلاش ایشان شاهد کارنامه موفقی در برخورد با فتنه گران بودیم و در این دوره برخورد با اخلالگران ارزی و اخلالگران در نظام اقتصادی به پایان رسید.

وی افزود: شاهد کار و تلاش و زحمات شبانه‌روزی و روحیه انقلابی آقای جعفری دولت آبادی بودم و از زحمات ایشان نهایت تشکر و قدردانی را دارم و به برادرم آقای القاصی مهر تبریک می گویم.

اسماعیلی گفت: انتخاب دادستان تهران با پیشنهاد رئیس کل و موافقت دادستان محترم کل کشور از سوی ریاست محترم قوه قضاییه است و  ایشان هم با بزرگواری و هم به جهت احترام به قانون بارها نظر اینجانب را در مورد انتخاب دادستان جویا شدند و بنده خدمت ایشان عرض کردم اگر قرار است رئیس کل دادگستری استان تهران تغییر کند با رئیس کل جدید نیز تبادل‌نظر فرمایید و  ایشان فرمودند با جنابعالی به عنوان رئیس کل تهران انتخاب دادستان هماهنگ می‌شود.

وی بیان کرد: نهایتا از بین گزینه‌های پیشنهادی دادگستری کل استان تهران، برادر عزیز و ارجمند جناب آقای دکتر علی القاصی مهر  به عنوان دادستان عمومی و انقلاب تهران انتخاب شد و ریاست محترم قوه قضاییه فرمودند شما پیشنهاد را به دادستان محترم کل کشور بدهید و دادستان محترم کل کشور موضوع را بررسی و در صورت تایید مراتب به اینجانب منعکس گردد که به همین شکل و شیوه اقدام و با اجماع مرکب دادگستری استان کل و ریاست محترم قوه قضاییه این برادر عزیز که دارای ویژگی های بسیار مثبتی است به عنوان دادستان تهران انتخاب شدند.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه گفت: شخصیتی که هم از نظر علمی و تحصیلات دانشگاهی سالیان قبل موفق شده است و دوره عالی دانشگاهی را به اتمام رسانده و دکترای خود را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی دارد. علاوه بر آن برخوردار از نیرو و نشاط جوانی و در عین حال تجربه کافی مدیریتی در سمت های مختلف قضایی از جمله معاونت دادستان مرکز استان و قائم‌مقام دادستان عمومی و انقلاب شیراز به عنوان یکی از کلانشهرهای ایران اسلامی و رئیس کل دادگستری استان فارس و در مقاطعی طولانی نمایندگی واحدهای نظارتی و حفاظتی و مسئولیت حفاظت و اطلاعات دادگستری استان را عهده دار بودند و الحمدالله در کنار نیروی جوانی و روحیه انقلابی تجربه بسیار مفید و منطق مدیریتی را برخوردار هستند.

وی در پایان گفت:  اینجانب نهایت همکاری را با دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران خواهم داشت و از یکایک همکاران در رده‌های مختلف دادگستری استان تهران و شهرستان‌های تابعه و عزیزانمان در نیروی انتظامی، سپاه پاسداران سازمان اطلاعات و بخش‌های مختلف  نتظار داریم برای سربلندی دستگاه قضا و برای موفقیت دادستان محترم جدید تهران نهایت همکاری را با این برادر عزیز داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز