اعضای شورای شهر تهران با ۱۴ رای موافق، ۲ فوریت اساسنامه انتخابات شورایاران را به تصویب رساندند .

به گزارش مرور نیوز، احمد مسجد جامعی رئیس ستاد شورایاران با اشاره به اصلاحات انجام شده در آئین نامه جدید برگزاری انتخابات گفت: در این آئین نامه پیشنهاد شده است که سن رأی دهندگان از ۱۵ سال به ۱۸ سال افزایش یابد.

وی با بیان اینکه پیش از این حداقل سن کاندیدا می‌بایست ۲۵ سال می‌بود گفت: در این آئین نامه سن کاندیدا را به ۲۲ سال کاهش دادیم.

وی با بیان این که در این آئین نامه پیشنهاد شده است از آنجایی که تعداد سکنه برخی از مناطق همچون منطقه ۱۲ کم است اظهار کرد: پیشنهاد شد تا رأی شاغلین و کسبه به شرط داشتن جوازکسب را نیز لحاظ کنیم.

مسجدجامعی با بیان این که در این آئین نامه اعلام شده که نظارت بر عهده معتمدین محلات از جمله معلمان، کسبه پزشکان فعال و غیره است گفت: نظارت دیگر بر عهده شهرداری نیست.

وی با بیان اینکه باید تا پایان تیر ماه بر اساس مصوبه ابلاغی قبلی انتخابات را برگزار کنیم افزود: شرایط برای برگزاری انتخابات آماده است و اگر این اساسنامه به تصویب برسد مشکلات رفع می‌شود.

حجت نظری در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: چرا این همه عجله می‌کنیم؟. در گذشته هم سابقه داشته است که انتخابات با تأخیر انجام شود و یک کاری نکنید که شائبه برای فضاسازی پایان سال (انتخابات مجلس) ایجاد شود.

بهاره آروین نیز به عنوان موافق دو فوریت گفت: مساله به اطلاع همه اعضای شورای شهر رسیده است و این که اینجا مخالفت می‌کنند جای سوال است چرا که همه اعضا از دستور جلسه اطلاع داشتند.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۴ رای موافق، ۲ فوریت اساسنامه انتخابات شورایاران را به تصویب رساندند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز