رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از تمدید ثبت نام مدارس سمپاد و نمونه دولتی پایه هفتم تا روز پنجشنبه 25اردیبهشت ماه خبرداد.

به گزارش مرور نیوز، با توجه به اطلاعیه ای که مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان( سمپاد ) و حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش در هفته گذشته در رابطه با ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم در مدارس سمپاد منتشر کرد، زمان ثبت نام در این مقطع تحصیلی را از 16 اردیبهشت تا پایان روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه اعلام کرد.

با این اوصاف بسیاری از خانواده ها با اظهار شکایت از رویه ثبت نام اعلام کردند که هر یک دچار مشکلی شده بودند و از این میان میتوان به عدم موفقیت خانواده ها در پرداخت الکترونیکی وجوه ثبت نام اشاره کرد؛ که تنها نقص در سامانه ثبت نام سمپاد  به سیستم وزارت خانه مربوط می شد و بسیاری از مشکلات به عدم آگاهی و ضعف عملکرد خانواده ها در پروسه ثبت نام باز می گشت.

با این وجود بسیاری از خانواده ها که به واسطه نقص در سیستم پرداخت وجوه موفق به ثبت نام نشده بودند، در آخرین روز از زمان مقرر، یعنی امروز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه، مبادرت به ثبت نام کرده بودند که متاسفانه با پیام "زمان ثبت نام تمام شده است" روبرو شده بودند!

با این وجود فاطمه مهاجرانی ،  رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان به طرح مشکل پرداخت.

مهاجرانی با اعلام این خبر که در جبران نقایص به وجود آمده در سامانه ثبت نام مدارس سمپاد ، زمان ثبت نام تا 25 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

وی در خصوص پیام به اتمام رسیدن زمان ثبت نام که امروز بسیاری از خانواده ها با آن مواجه شده بودند، اظهار بی اطلاعی نمود.

لذا دانش آموزان پایه هفتم می‌توانند تا پایان روز چهارشنبه25 اردیبهشت سال جاری برای ثبت نام به سامانه ثبت نام مدارس سمپاد (اینجا)مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات فردی و کد دانش آموزی که توسط مدرسه و با درخواست اولیا دانش آموزان در اختیار آنها قرار می گیرد، مراحل ثبت نام را طی کنند.

مهاجرانی در بخش دیگری از سخنانش از شمار شرکت کنندگان ابتدایی و تعداد پذیرفته شدگان نهایی گفت: تاکنون 128 هزار و 250 نفر از دانش آموزان ثبت نام کرده اند که از این تعداد 117 هزار و 749 نفر با پرداخت هزینه آزمون، حضورشان قطعی شده است.اما در مجموع حدود 16 هزار دانش آموز برای ورود به پایه هفتم مدارس سمپاد (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان) در سال تحصیلی 99-98 پذیرفته می شوند و نتایج نیمه مردادماه اعلام می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز