سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 2 خرداد 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 2 خرداد 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 60 در شرایط سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 62 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (پنجشنبه) می باشد که سبب افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات خواهد شد. 

نظری افزود: به تدریج همراه با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود که در پراکندگی آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا موثر خواهد بود‌. 

وی بیان کرد بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران در دومین روز از خرداد 98 در شرایط مساعد قرار خواهد داشت و تنها طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده خواهد شد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با برقراری شرایط جوی نسبتا ناپایدار در روز جمعه، برخی ساعات همراه با وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از ۸ متربرثانیه) از سمت نواحی غربی- جنوب غربی خواهد بود که احتمال خیزش گرد و خاک، افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا را طی برخی ساعات به دنبال خواهد داشت. همچنین دما تا روز پایانی هفته روند افزایشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز