مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از امروز تا اواسط هفته آینده توده هوای گرم در اغلب مناطق کشور استقرار خواهد داشت، گفت: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه دمای هوای نوار شمالی کشور بین سه تا شش درجه کاهش خواهد یافت.

به گزارش مرور نیوز، احد وظیفه ،  مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی  با اشاره به آخرین وضعیت نقشه‌های پیش یابی هواشناسی گفت: از امروز (16 خرداد) تا اواسط هفته آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است. طی این مدت در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال شرق کشور افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از امروز تا پنج روز  آینده در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در مناطق زابل گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که انتظار می‌رود از روز یکشنبه شدت آن افزوده شده و در منطقه زابل به شکل طوفان و گرد و خاک رخ دهد.

وظیفه با بیان اینکه از امروز تا اواسط هفته آینده توده هوای گرم در اغلب مناطق کشور استقرار خواهد داشت، گفت: از روز یکشنبه تا سه‌شنبه دمای هوای نوار شمالی کشور بین سه تا شش درجه کاهش خواهد یافت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد پیش بینی وضعیت آب و هوای پایتخت طی روزهای آتی نیز گفت: روز جمعه (۱۷خرداد ماه) هوای تهران صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۶و ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت شنبه (۱۸خرداد ماه) صاف در بعد از ظهر همراه با افزایش دما با بیشینه دمای ۳۷و کمینه دمای ۲۶درجه سانتیگراد خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز