وزیر علوم در واکنش به صحبت های برخی از کارشناسان مبنی بر مافیاهایی که از افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی و وکالت جلوگیری می‌کنند و تاثیرپذیری وزارت علوم گفت: کلاس‌های درس ما و ظرفیت هر گروه و رشته یک استانداردی دارد.

به گزارش مرور نیوز، منصور غلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: اغلب پایان نامه ها بعد از دفاع نسخه کاغذی نهایی می شود و پس از آن وارد آرشیو کتابخانه می شود نه پیش نویس پایان نامه، لذا وقتی تاریخ دفاع بعد از بخشنامه است عملا یعنی فایل اصلاح شده باید بصورت فشرده روی سیستم برود. تاریخ بخشنامه از زمان ابلاغ است. 

وی درباره اینکه از دانشجوها خواسته می شود فایل پایان نامه را بصورت خاصی رایت کنند که گاهی هزینه اش تا ٢٠٠ هزار تومان هم می رسد گفت: فرمت را کسی تعیین نکرده ولی باید مطابق با آن چیزی باشد که قبلا به ایران داک می دادند. 

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای جذب دانشجوی خارجی دارید، گفت: قاعدتا دانشگاه ها به دنبال جذب دانشجوی خارجی هستند، در این راستا حمایت هم می شوند و برنامه ویژه غیر از اینکه تا امروز اعلام شده در ضوابط جذب دانشجوی خارجی نداریم، اما یک شورای عالی برای سیاستگذاری تشکیل شده که کار خود را انجام می دهد. 

وزیر علوم در واکنش به صحبت های برخی از کارشناسان مبنی بر مافیاهایی که از افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی و وکالت جلوگیری می‌کنند و تاثیرپذیری وزارت علوم گفت: کلاس‌های درس ما و ظرفیت هر گروه و رشته یک استانداردی دارد.

وی ادامه داد: آنچه که دانشگاه‌ها برای گسترش و ایجاد یک رشته یا مرکز جدید مجوز می‌گیرند شرایط استاندارد دارد لذا وزارت علوم تحت تاثیر هیچ گروهی برای کم یا زیاد کردن ظرفیت‌ها قرار نمی‌گیرد.

وزیر علوم افزود: در حوزه پزشکی هم آقای نمکی باید توضیح بدهند، اما در آنجا هم وقتی برای تربیت پزشک، تخت، تجهیزات و امکانات لازم است تعریف و چارچوبی وجود دارد البته ممکن است افراد نظرات خودشان را مطرح کنند اما بهتر است به چارچوب تصمیم‌گیری‌ها توجه کنیم.

غلامی در مورد جابجایی حوزه‌های کنکور به دلیل سیل و زلزله گفت: آزمون سراسری ارشد و کارشناسی که در تیرماه انجام شد که قانونی بوده و نتایج آن هم اعلام می‌شود.

وی در مورد ترک جلسه به دلیل زلزله افزود: مورد خاصی نبوده و همان زمان حل و فصل شده و گزارش آن هم وجود دارد.

وزیر علوم درباره سختی کنکور دفترچه نظام قدیم و یکسان بودن تراز نمره‌دهی آن، اظهار داشت: سازمان سنجش معمولا بر اساس خود دفترچه‌ها محاسبه نمره‌ها را تعیین می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز