دادستان تهران تصریح کرد: باید در اصلاح عملکرد خود و همکاران کوشا و دقت کافی داشته و در جهت رفع نارسایی‌ها و ضعف‌ها تلاش کنیم، نکته دیگر این که چون فضای کار در دستگاه‌ قضایی یک فضای معنوی است لذا پاک‌دستی و پاک‌زیستن از موضوعاتی است که مورد انتظار است

به گزارش مرور نیوز، نشست مشترک علی القاصی مهر با مدیران دفاتر کل دادسراهای تهران با حضور معاونین اجرایی و قضایی محسن برزویی و علی فرهادی‌پور در محل دادسرای مرکز استان با هدف ایجاد هماهنگی و تبیین اهداف و برنامه‌های دادستانی در جهت تسریع در امر خدمت‌رسانی مفید و مؤثر برگزار شد.

در این نشست مشترک که با استقبال کارکنان این حوزه مواجه شد علی القاصی با تمسک به آیات قرآن‌کریم و تأسی به سیره زندگی فردی و اجتماعی اهل‌بیت‌ عصمت و طهارت (س) و قداست خدمت در دستگاه‌عدلیه و این‌که نگاه مراجعین به مجموعه‌قضایی، نگاه دین‌مدارانه است تأکید کرد: وقتی فردی وارد مجتمع‌قضایی می‌شود توقعش این است که به کسی رجوع می‌کند که می‌خواهد احکام اسلام را پیاده کند، و انتظارش این است که برابر آن‌چه در دین اسلام بیان شده است با او رفتار شود.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا رفتارمان با مردم و مراجعین رفتار توأم با تکریم و احترام و روی‌خوش و حسن‌سلوک باشد اگر غیر از این باشد مطمئناً در قبال آن‌ها مسئول هستیم. باید این قابلیت را در خودمان ایجاد کنیم که ما خادم مردم هستیم و خداوند این فرصت و توانایی را ایجاد کرده تا ما گره‌گشای کار مردم باشیم.

دادستان تهران گفت: در راستای خدمت مفید و مؤثر دستگاه‌ عدلیه آن‌چه اجتناب‌ناپذیر است نظم و انضباط اداری است و چون مجموعه اداری دادسراها از طریق نظارت مدیران دفاتر کل کنترل می‌شود علاوه بر دستگاه‌های نظارتی باید بدانیم که بهترین ناظر و داور مردم و مراجعین به  دستگاه قضایی هستند، بنابراین نظم و انضباط اداری با تأسی از آموزه‌های دینی در امورات محوله بسیار مهم است.

 وی تصریح کرد: باید در اصلاح عملکرد خود و همکاران کوشا و دقت کافی داشته و در جهت رفع نارسایی‌ها و ضعف‌ها تلاش کنیم، نکته دیگر این که چون فضای کار در دستگاه‌ قضایی یک فضای معنوی است لذا پاک‌دستی و پاک‌زیستن از موضوعاتی است که مورد انتظار است، بنابراین از هر رفتاری که این اعتماد را مخدوش می‌کند باید پرهیز کنید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز