سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران امروز 6 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 6 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 78 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 70 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه روز جاری (چهارشنبه، 6 شهریور) بوده که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها در این بازه زمانی می باشد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: همچنین با افزایش تابش نور خورشید در طول روز، برقراری جوی نسبتا آرام و فراهم بودن سایر شرایط لازم برای شکل گیری آلاینده ازن، طی برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 الی 18) بر غلظت آلاینده مذکور افزوده شده که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز، برای برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می شود که در بعضی اوقات سبب افزایش موقتی ذرات معلق خواهد شد. از اینرو، همزمان با افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات ششمین روز از شهریور ماه 98، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی برخی اوقات در آستانه شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.

نظری خاطرنشان کرد: با کاهش میزان ناپایداری جوی تا روز پنجشنبه و همراه با افزایش حجم ترافیک، تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه دور از انتظار نخواهد بود. همچنین در برخی ساعات بعدازظهر افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که نسبت به روز چهارشنبه از بزرگی بالاتری برخوردار خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از این رو، با توجه به افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات روز پنجشنبه، انتظار می رود در برخی اوقات شرایط ناسالم کیفیت هوا به ویژه برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت برقرار گردد، همچنین وزش باد در برخی ساعات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز