جانشین پلیس آگاهی ناجا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، وقوع جرائم به ویژه سرقت در سال 98 افزایش داشته اما در پنج ماهه امسال کشف جرائم نسبت به وقوع افزایش یافته است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار مسعود منفرد ،  جانشین پلیس آگاهی ناجا صبح امروز ۶ شهریور در همایش یک روزه ویژه کارکنان پلیس آگاهی و تجسس فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان گفت: هدف اصلی این همایش، هماهنگی بین مجموعه پلیس آگاهی و پلیس‌های تخصصی دیگر در استان کرمان در زمینه کاهش جرایم است و کاهش فاصله بین کشف و وقوع را برنامه‌ریزی و پیگیری می‌کنیم. تلاش ما در بازگرداندن مال به مالباختگان است و این اتفاق در کشور ساماندهی می شود.

منفرد تصریح کرد: سامانه‌ای در پلیس آگاهی ناجا به عنوان "نما" راه‌اندازی شده که اموال مسروقه بلاصاحب در آن قرار گرفته و مردم با مراجعه به این سامانه می توانند اموال سرقتی خود را شناسایی کنند که به آنها بازگردانده می‌شود.

جانشین پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: هدف دیگر برگزاری این همایش رسیدگی به شکایات در کمترین زمان ممکن است که برنامه ریزی خوبی در این زمینه صورت گرفته و پیگیری دستورالعمل‌ها در استان هدف دیگر ماست.

وی در ادامه درباره وضعیت استان کرمان نیز گفت: شرایط استان کرمان از نظر کشف جرائم خوب است.

منفرد اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی، وقوع جرائم به ویژه سرقت در سال جاری افزایش داشته اما در پنج ماهه ۹۸ کشف جرائم نسبت به وقوع افزایش یافته و وضعیت استان کرمان خوب است و کشف نسبت به وقوع در این استان نسبت به کشور بسیار مطلوب است و مطمئنا با تلاش فرمانده انتظامی استان و کارکنان این نهاد، وضعیت بهتر نیز خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز