سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 7 شهریور 98 خبر داد.

 به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 7 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 76 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 90 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا برای روز جاری (پنجشنبه، 7 شهریور) نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز بوده که شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی صبحگاه را فراهم خواهد نمود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با رشد ناپایداری روزانه، برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهد بود. همچنین همزمان با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل مورد نیاز برای انجام واکنش های فتوشیمیایی، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و انتظار می رود بیشینه غلظت آلاینده مذکور بین ساعات 14 الی 18 مشاهده گردد که نسبت به روز چهارشنبه از بزرگی بالاتری برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: همزمان با افزایش حجم ترافیک در شبانگاه، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. از اینرو، با توجه به افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات هفتمین روز از شهریور 98، برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) به طور موقت در بیشتر مناطق شهر تهران دور از انتظار نخواهد بود.

نظری خاطرنشان کرد: رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز آینده، شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه جمعه مهیا شده، هرچند با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، این وضعیت موقتی خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف در روز جمعه، برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن انتظار می رود که در برخی مناطق سبب کاهش موقتی کیفیت هوا خواهد شد. همچنین وزش باد در برخی ساعات بعدازظهر احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. دما نیز تا روز پایانی هفته روند کاهشی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز