سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 10 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 10 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 64 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 72 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی در صبحگاه روز جاری (یکشنبه، 10 شهریور) می باشد که همراه با ازدیاد تردد خودروها، سبب افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات خواهد شد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: هرچند با رشد ناپایداری روزانه، برای برخی اوقات وزش باد انتظار می رود که احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را در برخی ساعات به دنبال خواهد داشت. همچنین طی برخی ساعات بعدازظهر (بین ساعات 14 الی 18) روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد که در برخی مناطق کاهش موقتی کیفیت هوا را به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: به تدریج با افزایش حجم ترافیک در برخی ساعات شبانگاه به همراه کاهش میزان ناپایداری جوی، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. با تداوم این وضعیت جوی تا نخستین ساعات روز آینده به همراه ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات صبحگاه دوشنبه میسر خواهد شد.

نظری خاطرنشان کرد: رفته رفته با افزایش تابش نور خورشید و برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و انتظار می رود طی برخی ساعات بعدازظهر در غلظت این آلاینده نسبت به روز یکشنبه افزایش نسبی مشاهده گردد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بر این اساس، انتظار می رود طی برخی ساعات یازدهمین روز از شهریور ماه 98 افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی مناطق) مشاهده گردد و شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) در بعضی مناطق پایتخت به طور موقت برقرار گردد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز