قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: برای کفالت والدین در تامین اجتماعی سن پدر باید بالای ۶۰ و سن مادر بالای ۵۵ سال باشد.

به گزارش مرور نیوز،  محمدحسن زدا ،  قائم مقام سازمان تامین اجتماعی درخصوص شرایط تحت تکفل قرار دادن پدر و مادر گفت: اگر بخواهیم والدین خود را بیمه کنیم باید سن پدر باید بالای ۶۰ و سن مادر بالای ۵۵ سال باشد.

وی افزود: شرط دیگر این است که پدر و مادر نباید هیچ منبع مالی و درآمدی داشته باشند و واقعاً تحت کفالت فرزندشان باشند. پس از مراجعه به شعبه، بررسی مقدماتی انجام می‌شود و اگر فرد دارای شرایط گفته شده باشند افتخار خدمت گذاری به والدین این بیمه شده نصیب سازمان می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مستمری به والدین تحت تکفل بیمه شده اصلی تعلق می‌گیرد یا خیر نیز گفت: پاسخ این است که اگر پدر و مادر در زمان حیات بیمه شده اصلی تحت کفالت قرار بگیرند، در صورت فوت بیمه شده بیمه اصلی، حقوق مستمری به آنها تعلق می‌گیرد.

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: در واقع همه افرادی که به هرطریقی در زمان حیات تحت کفالت بیمه شده اصلی باشند از جمله همسر، فرزند و پدر و مادر، حقوق مستمری بینشان تقسیم خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز