فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: در 4 ماه اول سال جاری ارزش ریالی این کشفیات تاکنون به گفته کارشناسان مبلغ ۴۲۲ میلیارد ریال است و در این رابطه ۹ نفر دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

به گزارش مرور نیوز،  حسن مهری ،  فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درخصوص عملکرد پلیس فرودگاه در 4 ماه اول سال جاری، با اشاره به میزان کشفیات کالا و ارز قاچاق در فرودگاه‌های کشور گفت: در حوزه کشف کالای قاچاق اقدامات موثری انجام گرفته است. ارزش ریالی این کشفیات تاکنون به گفته کارشناسان مبلغ ۴۲۲ میلیارد ریال است و در این رابطه ۹ نفر دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

وی ادامه داد: با طرح‌ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه همچنین کنترل و نظارت بیشتر مرزهای هوایی کشور و برگزاری چندین طرح مبارزه مشترک بین‌ فرودگاهی در حوزه قاچاق، مقادیر قابل توجهی کالا و ارز قاچاق کشف و ضبط کرده‌ایم.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور در خصوص کشف سرقت و اموال مسروقه در سال جاری گفت: تاکنون ۵۸ فقره سرقت به وقوع پیوسته است که ۳۷ فقره کشف و ۵۰ متهم در این خصوص دستگیر شدند.

وی افزود: در رابطه با ۹ فقره جعل و کلاهبرداری به وقوع پیوسته همگی کشف و ۹ نفر دستگیر شده‌اند و در استعلام صورت گرفته توسط ماموران آگاهی در حوزه فرودگاه ۱۷۱۶ خودرو دارای دستور توقیف از سوی مراجع قضائی در پارکینگ‌های فرودگاهی توقیف شده‌اند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور یکی از کلیدی‌ترین وظایف پلیس فرودگاه‌های کشور را خدمت‌رسانی هرساله به زائران بیت‌الله الحرام عنوان و اظهارکرد: در سال جاری نشست‌های خوبی برای هماهنگی هرچه بیشتر با مدیران فرودگاهی در حوزه حج تمتع برگزار کرده‌ایم تا بازهم با پایان عملیات بازگشت حجاج به میهن عزیزمان شاهد رضایت زوار گرامی از عملکردمان باشیم.

مهری میزان کشفیات مواد مخدر در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ را در سراسر فرودگاه های کشور ۳۸۳ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: با چهره‌زنی و دقت عمل ماموران در گیت‌های بازرسی در این خصوص ۳۱۳۹ متهم دستگیر شده‌اند.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درباره اقدامات پلیس فرودگاه در سایر حوزه‌ها نیز اظهارکرد: در چهارماهه اول سال جاری ۵۱۷ مورد کلاس آگاه‌سازی در خصوص جرایم مهم با دعوت از اساتید مجرب و ۲۶ مورد صحت عمل کارکنان از قبیل رد رشوه و استرداد اموال داشته‌ایم.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود ضمن دعوت از همه ارگان‌ها و ادارات دولتی حاضر در فرودگاه‌های کشور برای همکاری با عوامل پلیس فرودگاه اظهار امیدواری کرد که با تعامل دو سویه شاهد توفیقات روز افزون این پلیس در صنعت هوایی کشور باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز