مدیر کل پیش‌ بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا روز شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان‌ های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌ بینی می‌ شود.

به گزارش مرور نیوز،  احد وظیفه ،  مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: طبق آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز ( ۱۲ شهریور) در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی، شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات رشته کوه البرز بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: از فردا تا روز شنبه ( ۱۳ تا ۱۶ شهریور) در مرکز و غرب سواحل دریای خزر و استان اردبیل بارش پراکنده باران خواهیم داشت و در ساعت بعدازظهر همین روزها، در ارتفاعات البرز مرکزی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: امروز (۱۲ شهریور) در جنوب غرب کشور وزش باد با احتمال وقوع گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود همچنین طی سه روز آینده در منطقه زابل وزش باد نسبتاً شدید دور از انتظار نخواهد بود. 

وظیفه در پایان با بیان اینکه امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ شهریور)، دریای خزر و غرب و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود، وضعیت جوی تهران را طی دو روز آینده تشریح و اظهار کرد: فردا هوای تهران صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود. بیشترین دمای پایتخت در این روز ۳۲ درجه سانتیگراد و پایین‌ترین دما ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. افزون بر این، پس‌فردا (۱۴ شهریور) آسمان تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز