سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 12 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 12 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 83 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 88 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده حاکمیت وضعیت جوی نسبتا پایدار در نخستین ساعات روز جاری (سه شنبه، 12 شهریور) بوده که شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها را طی برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد نمود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: هرچند این شرایط پابرجا نبوده و با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده شده، به گونه ای که برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید (با بزرگی بالاتر از 5 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - جنوب غربی انتظار می رود که در برخی اوقات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: به تدریج در شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته شده و همراه با ازدیاد حجم ترافیک در برخی ساعات، روند افزایشی در غلظت آلاینده ها دور از انتظار نخواهد بود که به تبع آن سبب کاهش موقتی کیفیت هوا به ویژه در مناطق پرتردد خواهد شد.

نظری خاطرنشان کرد: با تداوم شرایط جوی نسبتا آرام تا روز چهارشنبه و کاهش سرعت وزش باد نسبت به روز پیشین، برای برخی ساعات روز (به ویژه در ساعات اوج ترافیک در صبحگاه و بعدازظهر) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) مشاهده خواهد شد که به طور موقت سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا برای گروه های حساس در بعضی مناطق شهر تهران خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: همچنین روند کاهشی دما تا روز آینده فرآیند شکل گیری آلاینده ازن را محدود نموده و انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق پایتخت در سیزدهمین روز از شهریور 98 از لحاظ آلاینده ازن در شرایط مطلوب قرار داشته باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز