سخنگوی قوه‌ قضائیه گفت: فرآیند جامع سامانه ثبت اموال مسوولان در چهار گام تعریف شده است. گام اول این سامانه امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی‌ های افراد است.

به گزارش مرور نیوز،  غلامحسین اسماعیلی ،  سخنگوی قوه‌قضائیه در گفت و گوی تلویزیونی درخصوص فعال شدن سامانه ثبت اموال مسوولان، گفت: همان‌گونه که در آغاز دوره مسئولیت جدید، آیت الله رییسی وعده داده بود سازوکار اجرای قانون نحوه رسیدگی به اموال و دارایی‌های مقامات و مسئولان را عملیاتی و اجرایی کند، ابتدا آیین‌نامه این قانون تنظیم و در آن پیش بینی شد ظرف دو ماه، سامانه ثبت اموال و دارایی‌هایی مقامات و مسئولان از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بارگذاری و آماده ثبت اطلاعات و اموال مشمولان قانون شود.

وی با بیان اینکه این سامانه از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌ قضائیه مهیا و بارگذاری شده است گفت: فرآیند جامع این سامانه در چهار گام تعریف شده است. گام اول این سامانه امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی‌های افراد است که گزارش آن در جلسه روز گذشته مسئولان عالی دستگاه قضائی ارائه شد.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: البته مقرر شده برای ارتقاء گام اول و اجرای گام‌های بعدی و و فراهم شدن امکان دسترسی بهتر مقامات ذی‌ربط به سامانه، مرکز آمار ‌و فناوری قوه‌ قضائیه حسب دستور رئیس دستگاه قضا، اقدامات تکمیلی در این مورد انجام دهد و گزارش آن را به صورت مبسوط در جلسه بعدی شورای عالی قوه قضائیه ارائه کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز