مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان کشوری و وظیفه‌ بگیران تا 15 آبان ماه مهلت دارند نسبت به حذف یا اضافه شدن خود و افراد تحت تکفلشان اقدام کنند.

به گزارش مرور نیوز، زهرا زاده غلام، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بازنشستگان کشوری و وظیفه‌بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری تا 15 آبان ماه امسال مهلت دارند نسبت به حذف یا اضافه شدن خود و افراد تحت تکفلشان در قرارداد بیمه تکمیلی درمان اقدام کنند.

زاده غلام تصریح کرد: بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان کشوری بر اساس ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری بر عهده دستگاه‌های محل اشتغال است و بنابراین استفاده از این خدمت در صندوق بازنشستگی کاملاً اختیاری بوده و تنها در قالب مسؤولیت اجتماعی صندوق و به عنوان یک بسته حمایتی برای بازنشستگان علاقه‌مند توسط صندوق بازنشستگی کشوری ارائه می شود.

وی ادامه داد: حدود 2 میلیون نفر بازنشسته، اعضای تحت تکفل آنها و وظیفه‌بگیر به صورت کاملاً اختیاری تحت پوشش این خدمات قرار دارند.

زاده غلام در ادامه اظهار داشت: بازنشستگان و وظیفه‌بگیران می‌توانند به سایت صندوق بازنشستگی به نشانی www.cspf.ir مراجعه کرده و نسبت به مشاهده وضعیت بیمه خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند و در صورت نیاز به هرگونه تغییر تا 15 آبان ماه به شعب بیمه آتیه سازان مراجعه نمایند.

این مقام مسؤول اعلام کرد: بازنشستگانی که تحت پوشش این خدمت قرار ندارند، اما تمایل دارند خود و خانواده تحت تکفلشان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند، می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های شرکت بیمه‌گر یعنی آتیه‌سازان حافظ در این خصوص اقدام کنند.

زاده غلام مهلت حذف یا اضافه شدن افراد به قرارداد بیمه تکمیلی درمان را تا 15 آبان ماه اعلام کرد و گفت: عزیزانی که در قرارداد سال گذشته تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داشتند به طور خودکار در قرارداد جدید نیز تحت پوشش خواهند بود اما اگر دیگر تمایلی به استفاده از این خدمت ندارند تا تاریخ تعیین شده و از روش مذکور برای حذف خود و افراد تحت تکفل اقدام کنند.

وی تأکید کرد: پس از مهلت 15 آبان، امکان حذف خدمت بیمه تکمیلی یا اضافه شدن به قرارداد وجود نخواهد داشت.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: بازنشستگان جدید در صورت پوشش بیمه‌ای فرد اصلی که در زمان برقراری حقوق بازنشستگی تعیین می‌شود، سه ماه از زمان صدور حکم برقراری اولیه حقوق بازنشستگی، می‌توانند نسبت به افراد تحت تکفل خود را برای استفاده از این خدمت، اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز