سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 14 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 14 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 75 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 64 در شرایط سالم  قرار دارد.

نظری گفت:  پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، 14 شهریور) بوده که عمدتا ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها می باشد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج همراه با رشد ناپایداری روزانه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده که در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهد بود. همچنین در طول روز، بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد، هرچند این شرایط موقتی خواهد بود.

وی بیان کرد: به تدریج با افزایش حجم ترافیک در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد. رفته رفته تا نخستین ساعات روز جمعه، 15 شهریور، از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد، با این وجود با توجه به کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، انتظار می رود شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در صبحگاه برقرار باشد.

نظری خاطرنشان کرد: همچنین احتمال می رود همراه با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف و افزایش جزئی دما در روز جمعه، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده گردد که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: انتظار می رود در برخی اوقات روز پایانی هفته، به ویژه در بعضی ساعات شبانگاه افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده گردد که سبب خواهد شد وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز