وزیر بهداشت گفت: جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی است و در روزهای سخت کشور مانند سیل و زلزله در کنار ما و مردم بوده‌ اند و تقاضا داریم که جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.

به گزارش مرور نیوز،  سعید نمکی ، وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان آرادان گفت: فرار مالیاتی در بین جامعه پزشکی قطعا بیشتر از سایر اقشار نیست و از همکارانمان خواسته‌ایم که به قانون تمکین کنند و از دیگران نیز انتظار داریم که جامعه پزشکی را مورد هجمه و بی‌مهری قرار ندهند.

* جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد

وی تصریح کرد: جامعه پزشکی یک سرمایه اجتماعی است و بخش بهداری و پزشکی دوران دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کرد و در روزهای سخت کشور مانند سیل و زلزله در کنار ما و مردم بوده‌اند و تقاضا داریم که جامعه پزشکی مورد هجمه و بی مهری قرار نگیرد.

وزیر بهداشت با اشاره به بازدیدهای خود از مراکز و پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان های آرادان و گرمسار گفت: خوشبختانه امکانات خوبی در حوزه آموزشی، بهداشتی و درمانی در این شهرستان‌ها تامین شده است و در این مناطق، خیرین بسیار دلسوزی برای حل مسائل حوزه سلامت، کمک‌های زیادی کرده‌اند و در پایان این سفر نیز تصمیم‌های مربوط به تامین تجهیزات و برطرف کردن نیازهای این مناطق را خواهیم گرفت.

نمکی افزود: خوشبختانه بخش دندانپزشکی بیمارستان امام حسین(ع) آرادان با کمک دانشکده دندانپزشکی سمنان برای خدمت به مردم راه اندازی شده و طرح ما در دولت برای سال جاری، مدارس عاری از پوسیدگی است. کلینیک‌هایی هم برای ارائه خدمات به کودکان، مادران باردار و شیرده و افراد نیازمند راه‌اندازی می‌شوند.

وی با بیان اینکه استقرار پرونده الکترونیک سلامت از سه ماه پایانی سال گذشته در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است: گفت: خوشبختانه در پایان بهار امسال، پرونده الکترونیک سلامت با حضور رییس جمهوری در کشور راه اندازی شد و در حال حاضر در مرحله تکمیل و آغاز نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک هستیم و باید این زیرساخت را در مطب‌ها، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها فراهم کنیم.

وزیر بهداشت افزود: تا آبان ماه، امکان تبادل اطلاعات بین داروخانه‌ها و پرونده الکترونیک سلامت فراهم و همزمان این زیرساخت در بخش مطب‌ها، کلینیک‌ها و بخش خصوصی ایجاد می‌شود و با هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر به دنبال حذف دفترچه بیمه به عنوان یکی از عوامل مشکل در نظام سلامت هستیم. برای مبارزه با فساد در حوزه دارو و درمان می‌توان از راهکارهایی مانند توسعه سامانه‌ها، استفاده از افراد پاکدست برای نظارت بر عملکرد سامانه‌ها و الکترونیک کردن خدمات و فرآیندها بهره برد.

* جزئیات تخلفات ارزی چهار شرکت دارویی

وزیر بهداشت در خصوص تخلفات ارزی چهار شرکت دارویی نیز گفت: گزارش‌های این تخلفات از سوی رییس سازمان غذا و دارو تهیه و گزارش‌های تخلف در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی به مقامات و مراجع قضایی ارسال شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز