دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه نمونه‌ ای از دستگاه‌ های ایکس‌ ری در محور نایین قرار دارد، گفت: در حال حاضر بدون استفاده از تجهیزات نوین امکان مبارزه کامل با مواد مخدر را نداریم.

به گزارش مرور نیوز، سردار اسکندر مومنی ،  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور عصر امروز شنبه (17 شهریور) در حاشیه بازدید از یک مرکز دانش بنیان در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، در جمع خبرنگاران گفت: بازدید از این گونه مراکز احساس غرور و شادکامی به دنبال دارد.

وی ادامه داد: دانشمندان در این مکان فارغ از بروکراسی های اداری به کار و تحقیق می پردازند و باید گفت بسیاری از مشکلات کشور به دست همین محققان جوان حل خواهد شد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به ارزیابی از این واحد دانش بنیان تصریح کرد: در حوزه مواد مخدر گزارشی از روند "ایکس ری‌ها" دریافت کردیم و بنا بر این شد کارشناسان ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به ارزیابی‌های فنی در این مرکز بپردازند.

مومنی با بیان اینکه نمونه‌ای از دستگاه‌های ایکس‌ری در محور نایین قرار دارد، تاکید کرد: در حال حاضر بدون استفاده از تجهیزات نوین امکان مبارزه کامل با مواد مخدر را نداریم.

وی در خصوص خرید دستگاه‌هایی در این حوزه که مشابه داخلی آن تولید می‌شود، اظهار کرد: اگر بنا بر این باشد تا خریدی در حوزه کنترل مواد مخدر داشته باشیم بدون شک از محصولات داخلی استفاده خواهیم کرد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه برای وارد کنندگان مواد مخدر ناامنی ایجاد خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: از زمان ظهور تکنولوژی ها در حوزه کشفیات مواد مخدر امکان مبارزه دستی وجود ندارد و باید از همه ابزارهای نوین در این مسیر استفاده کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز