سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 18 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 18 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 90 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 46 در شرایط پاک  قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، وضعیت کیفیت هوای شهر تهران در صبحگاه روز جاری (دوشنبه، 18 شهریور) در شرایط مطلوبتری نسبت به روز پیشین قرار خواهد داشت که عمدتا ناشی از ناپایداری های جوی در نخستین ساعات روز و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل می باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با رشد ناپایداری جوی در طول روز، برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود که در برخی اوقات به ویژه در شبانگاه افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: همچنین با افزایش تابش نور خورشید و حضور سایر عوامل برای انجام واکنش های فتوشیمیایی، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن طی برخی ساعات بعدازظهر دوشنبه (بین ساعات 14 الی 18) دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با توجه به کاهش نسبی دما و وزش باد، بیشینه مقدار غلظت آلاینده مذکور نسبت به روز یکشنبه از بزرگی کمتری برخوردار خواهد بود.

وی ادامه داد: رفته رفته همراه با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت دوشنبه به همراه افزایش حجم ترافیک، برای برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق) مشاهده شده که در برخی مناطق پرتردد پایتخت سبب برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) خواهد شد. این وضعیت جوی کم و بیش تا روز سه شنبه تداوم خواهد داشت.

نظری خاطرنشان کرد: ازاینرو انتظار می رود در بعضی اوقات نوزدهمین روز از شهریور ماه 98، افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده گردد که به تبع آن وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس قرار گیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: هرچند به دلیل ناپایداری جوی در بعدازظهر این شرایط موقتی خواهد بود. همچنین همراه با کاهش جزئی دما و وزش باد در برخی ساعات روز سه شنبه فرآیندهای شکل گیری آلاینده ازن محدود خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز