سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 20 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 20 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 50 در وضعیت پاک قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 60 در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی در نخستین ساعات روز جاری (چهارشنبه، 20 شهریور) به همراه ازدیاد تردد وسایل نقلیه، در برخی ساعات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها مشاهده خواهد شد، هرچند با توجه به کاهش حجم ترافیک نسبت به دیگر روزهای کاری، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط مطلوب قرار خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: همچنین در طول روز، با برقراری آسمانی صاف، افزایش جزئی دما و در دسترس بودن سایر عوامل لازم، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن مهیا شده و بین ساعات 14 الی 18 بر غلظت این آلاینده افزوده شده که نسبت به روز پیشین با اندکی افزایش همراه خواهد بود.

وی بیان کرد: هرچند رشد ناپایداری روزانه و وزش باد در برخی ساعات روز در بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر خواهد بود. به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه و افزایش حجم ترافیک، احتمال می رود در برخی اوقات افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها (به ویژه ذرات معلق) مشاهده گردد که افت موقتی کیفیت هوا را در بعضی مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: با تداوم وضعیت جوی نسبتا آرام تا روز پنجشنبه، شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه فراهم خواهد شد.

نظری خاطرنشان کرد: به تدریج در طول روز بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده و برای بعضی اوقات وزش باد پیش بینی می شود که در برخی مناطق مستعد سبب افزایش موقتی غلظت ذرات معلق خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: از اینرو، انتظار می رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در روز پنجشنبه در شرایط سالم قرار داشته باشد و در برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) مشاهده گردد که احتمال کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق پایتخت به همراه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز