سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 21 شهریور 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران پنج شنبه 21 شهریور 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 61 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 65 در شرایط سالم قرار دارد.

وی گفت: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در برخی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، 21 شهریور) بوده که با توجه به کاهش تردد خودورها نسبت به دیگر روزها، وضعیت کیفیت هوای اکثر مناطق در شرایط سالم قرار خواهد داشت. 

نظری افزود: به تدریج با رشد ناپایداری روزانه، برای برخی ساعات وزش باد انتظار می رود که در برخی مناطق مستعد احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان کرد: همچنین همراه با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل، شرایط برای شکل گیری آلاینده ازن فراهم شده و بین ساعات 2 الی 6 بعدازظهر افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده خواهد شد.

وی اظهار داشت: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی در شبانگاه پنجشنبه و همزمان با ازدیاد تردد وسایل نقلیه، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها به ویژه در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

وی افزود: رفته رفته با تغییر شرایط جوی در نخستین ساعات روز جمعه (22 شهریور)، برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می رود که همراه با کاهش حجم ترافیک در صبحگاه روز پایانی هفته در بهبود نسبی کیفیت هوا موثر خواهند بود. 

نظری خاطر نشان کرد: به تدریج در طی برخی ساعات بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده شده که با توجه به کاهش جزئی دما و ناپایداری های جوی، انتظار می رود غلظت آلاینده مذکور نسبت به روز پیشین از میزان کمتری برخوردار باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: همچنین احتمال می رود وزش باد در برخی اوقات بعدازظهر جمعه افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در برخی مناطق پایتخت را به همراه داشته باشد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز