عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: پرپر شدن دختر آبی، یعنی سحر خدایاری همه را دچار غم و اندوه کرد و این بازتاب اندوهناک نشان‌دهنده حساسیت شهروندان است.

به گزارش مرور نیوز، احمد مسجدجامعی،  عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران صبح امروز (24 شهریور) در تذکر پیش از دستور خود با اشاره به مرگ سحر خدایاری معروف به دختر آبی  به لزوم توجه به حقوق شهروندی تاکید کرد و اظهار کرد: پرپر شدن دختر آبی، یعنی سحر خدایاری همه را دچار غم و اندوه کرد و این بازتاب اندوهناک نشان‌دهنده حساسیت شهروندان است.

وی با بیان این‌که در طول این ایام رسانه‌های رسمی گزارشات پراکنده و بعضا ضد و نقیضی ارائه کردند که ابهام‌زا بود، اظهار کرد: خوب است گزارشی از ابعاد این حادثه در مراحل مختلف ارائه شود و مراجع علمی، این واقعه و بازتاب‌های وسیع آن را بررسی کنند تا افکار عمومی بتوانند بهتر به ابعاد این حادثه برسند و از اتفاقات زمینه‌ساز پیشگیری کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان این‌که زنان و مردان این سرزمین در اتفاقات مهم معاصر نقش‌آفرین بوده و دوش به دوش یکدیگر به آبادی این سرزمین و رشد فضائل اخلاقی کمک کردند، گفت: به هرحال توجه به مباحث حقوق شهروندی که اسناد آن در نظام قضایی نیز تدوین و تصویب شده می‌تواند از پیشگیری این قبیل مسائل و نظارت به حقوق شهروندی کمک کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز