عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: امسال برای اولین بار هفته تهران خواهیم داشت و از روز جمعه ۱۲ مهر تا پنج‌شنبه ۱۸ مهرماه هفته تهران خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز،  احمد مسجدجامعی ،  عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران صبح امروز (26 شهریور) در تذکر پیش از دستور خود با تاکید بر اینکه امسال پنجمین سال برگزاری مراسم روز تهران در ۱۵ مهر ماه است، اظهار کرد: برنامه‌های روز تهران فراتر از یک روز خواهد بود و امسال برای اولین بار هفته تهران خواهیم داشت و از روز جمعه ۱۲ مهر تا پنج‌شنبه ۱۸ مهرماه هفته تهران خواهد بود.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های شورای شهر نیز فعال هستند، ‌گفت: در سال‌های قبل تنها مناطق یک، ۱۱، ۱۲ و ۲۰ که شکل‌گیری و هویت‌بخشی تهران از آنجا بود، مورد توجه قرار می‌گرفت، اما امسال با کمک شورایاران همه محلات و مناطق درگیر خواهند شد به گونه‌ای که شورایاران با شعار «۳۵۰ محله- ۳۵۰ خاطره» برنامه‌های هفته تهران را اجرا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شهردار تهران قول داده است که در هفته تهران،‌ خانه تهران را افتتاح کند،‌ گفت: همچنین کمیسیون‌های شورای شهر نیز فعال شدند به گونه‌ای که بزرگترین پارک بانوان در ۳۵ هکتار افتتاح می‌شود و با همت کمیسیون معماری و شهرسازی "خانه لرزاده" به عنوان خانه معمار افتتاح می‌شود.

مسجدجامعی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده هر روز هفته تهران به یک موضوع نامگذاری شده، گفت: آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، میراث فرهنگی، وزارت ارتباطات و... نیز اقداماتی دارند که اطلاع رسانی خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز