رئیس شورای شهر تهران گفت: امروز نیز شرایط حساس بین المللی و تهدیدات گسترده قدرتهای خارجی، خطری است که تنها با روش دفاع مقدس قابل حل است.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی ،  رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس مقطعی که نه تنها در تاریخ انقلاب اسلامی، بلکه در تاریخ معاصر ایران بی نظیر و الگویی از ایستادگی و فداکاری یک ملت در دفاع از وطن و تمامیت ارضی خود برای جهانیان است.

وی ادامه داد: در جهان دو قطبی قرن بیستم، ملتی مستقل و برخاسته از انقلابی نوپا در برابر رژیمی سراسر مسلح و مورد حمایت دو ابرقدرت شرق و غرب، توانست بایستد و بدون واگذاری ذره ای از خاک خود، از جنگ و خون به صلحی سرافرازانه و سبز برسد.

رییس شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: جا دارد از بیش از 200 هزار شهید دفاع مقدس، جانبازان و رزمندگان آن دوران که در حقیقت این هفته متعلق به آنهاست، یاد کنیم که امنیت امروز ما نتیجه جانفشانی دیروز آنهاست. اکنون که شرایط خطرناک جهان اسلام و جنگهای تمام نشدنی در منطقه را می بینیم به درایت، تدبیر و از خودگذشتگی بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) که به عنوان فرمانده کل قوا، دوران ایستادگی را رهبری کردند و تلخی جنگ را به شیرینی صلح پیوند دادند، پی می بریم، اگرچه امام (ره) پیش از آنکه رییس رژیم بعثی به شکست خود و واگذاری هرآنچه که جمهوری اسلامی می خواست، اعتراف کند، رحلت کردند، اما افتخار و پیروزی در دفاع مقدس در تاریخ برای ایشان ثبت گردید.

هاشمی در ادامه از آیت الله هاشمی رفسنجانی و سایر فرماندهان دفاع مقدس یاد کرد و گفت: این عزیزان با به جان خریدن خطرات، جان و آبروی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و با دفاع مقدس، در سخت ترین نبرد تاریخ معاصر برخلاف جنگهای گذشته اجازه جدایی یک وجب از خاک ایران را ندادند.

وی اعلام کرد: امروز نیز شرایط حساس بین المللی و تهدیدات گسترده قدرتهای خارجی، خطری است که تنها با روش دفاع مقدس، یعنی اتکا به قدرت مردم در صف، وحدت مسئولان در ستاد و تدبیر و عقلانیت در فرماندهی قابل حل است. اگر تجربیات گرانقیمت دفاع مقدس سرلوحه عملکرد مسئولان کشور قرار گیرد، یقینا هیچ قدرتی قادر به تهدید و اعمال فشار بر جمهوری اسلامی نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز