مدیرکل پیش‌ بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی پنج روز آینده در جنوب استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان و کرمان در ساعت بعد از ظهر رشد ابر، گاهی رگبار پراکنده، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌ شود.

به گزارش مرور نیوز،  احد وظیفه ،  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی پنج روز آینده در جنوب استان سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان و کرمان در ساعت بعد از ظهر رشد ابر، گاهی رگبار پراکنده، رعد و برق، وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. این شرایط روز شنبه ( ۶ مهرماه) و یکشنبه ( ۷ مهرماه) در بخش‌های شرق و جنوب فارس نیز دور از انتظار است.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز (۵ مهرماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر به‌تدریج رشد ابر و بارش پراکنده در استان‌های اطراف دریای خزر آغاز می‌شود. فردا (۶ مهرماه) ضمن تقویت بارش‌ها در سواحل دریای خزر در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه (۷ مهرماه) نیز با تقویت جریان شمالی در نوار شمالی کشور بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید خواهد شد و دریا نیز در این روز مواج می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: این شرایط سبب افت محسوس دما در نوار شمالی کشور و گسترش بارندگی از بعد از ظهر در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی خواهد شد همچنین تا ظهر یکشنبه (۷ مهرماه) ارتفاعات شمال آذربایجان شرقی و  بخش‌هایی از اردبیل نیز بارندگی خواهند داشت. دوشنبه (۸ مهرماه) نیز بارش پراکنده در محدود غرب سواحل دریای خزر پیش‌بینی می شود.

وظیفه در ادامه اظهارکرد: طی سه روز آینده به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر وزش باد در شمال غرب ایران و دامنه‌های البرز غربی افزایش خواهد یافت.

به گفته وی در روزهای یکشنبه (۷ مهرماه) و دوشنبه (۸ مهرماه) برای  استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، شمال یزد و سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید، گاهی همراه با گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه همچنین به وضعیت جوی پایتخت نیز اشاره و اظهارکرد: برای تهران در روز شنبه (۶ مهرماه) آسمانی صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با بیشترین و کمترین دمای ۳۴ و ۲۱ درجه سانتیگراد و برای روز یکشنبه (۷ مهرماه) آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در این روز در گرمترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۲۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز