سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 9 مهر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 9 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 83 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 87 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه شنبه (9 مهر 98) در اکثر مناطق پایتخت شاهد برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود که عمدتاً ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها در این بازه زمانی است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در طی روز نیز با حاکمیت آسمان صاف و جو آرام، روند افزایشی غلظت آلاینده‌ها سبب خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق ادامه داشته باشد. همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پایتخت برقرار گردد.

وی بیان کرد: در ساعات پایانی سه شنبه با افزایش نسبی سرعت باد، احتمال می‌رود شرایط برای پراکندگی آلاینده ها مهیا شده و بهبود نسبی در کیفیت هوای تهران مشاهده شود.

نظری افزود: این شرایط جوی تا صبح روز چهارشنبه (۱۰مهر۹۸) ادامه خواهد داشت و باوجود افزایش ذرات معلق ناشی از آغاز تردد خودروها، انتظار می‌رود بیشینه غلظت آلاینده مذکور نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار باشد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: همچنین با افزایش موقتی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر چهارشنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و شرایط سالم در اکثر مناطق برقرار خواهد شد. شایان ذکر است در اواخر وقت چهارشنبه نیز به دلیل افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق پرتردد، تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود هرچند با توجه به شرایط مساعد جوی نسبت به روز قبل، از غلظت آلاینده‌ها تا حدودی کاسته خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز