رئیس پلیس پایتخت گفت: ۶۷ درصد از جرایمی که فضای مجازی رخ می دهد، اقتصادی است، ۱۷ درصد اخلاقی و ۱۶ درصد جرایم مربوط به حوزه اجتماعی است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار حسین رحیمی ، رئیس پلیس پایتخت ظهر امروز (10 مهر) در نشست خبری در تشریح برنامه‌های خبری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در هفته ناجا گفت: هفته ناجا از ۱۱ مهرماه آغاز شده و تا ۱۷ ادامه دارد این روز را به سبزپوشان ناجا و خبرنگاران انتظامی تبریک می‌گویم، خبرنگاران زبان گویای پلیس هستند و فعالیت‌های ما را به مردم انتقال می‌دهند و جا دارد این هفته را به خبرنگاران هم تبریک بگوییم.

وی افزود: تصمیم داریم برای سال جدید ناجا که از هفدهم مهر آغاز می‌شود، تلاشمان را از نقطه صفر مرزی تا کوچه ها بیشتر کنیم و امنیت را برای مردم به ارمغان بیاریم.

سردار رحیمی با اشاره به ارائه عملکرد شش ماهه فاتب ادامه داد: در حوزه فضای مجازی متاسفانه روند رو به رشد جرایم را داریم و این مهم البته دست ما نیست و به دلیل بی توجهی از سوی برخی نهادها است که مجرمین سوءاستفاده کرده و به فضای مجازی مهاجرت کرده اند.

وی گفت: یعنی ۱۲۰ درصد افزایش وقوع جرایم و ۲۱۸ درصد افزایش کشف جرایم و ۱۲۰ درصد دستگیری مجرمین در فضای مجازی افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۷ درصد از جرایمی که فضای مجازی رخ می دهد، اقتصادی است، ۱۷ درصد اخلاقی و ۱۶ درصد جرایم مربوط به حوزه اجتماعی است.

سردار رحیمی ادامه داد: طرح‌های پلیس که امسال انجام شده است سبب شده تا در افزایش وقوع پایتخت رتبه سوم در کشور را داشته باشد و ۱۰ افزایش کشف نسبت به سال گذشته داشته باشیم.

سردار رحیمی افزود: در حوزه سرقت مغازه ۱۷ درصد کاهش، در حوزه سرقت اتومبیل ۸ درصد کاهش، در حوزه سرقت موتور سیکلت ۱۳ درصد کاهش، در حوزه کیف قاپی و موبایل قاپی دو درصد کاهش و در مجموع در حوزه سرقت های مهم ۶ درصد و سرقت به عنف ۴ درصد و سرقت تحت پوشش (مامور نما) ۵ درصد کاهش داشته ایم.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: اقدامات شرورانه مثل چاقوکشی، عربده کشی و ... در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۱ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شش ماهه نخست امسال ۱۱ تن و ۷۹۰ کیلو مواد مخدر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد افزایش داشته ایم.

فرماندهی انتظامی پایتخت گفت: در حوزه سوخت قاچاق ۵۰۰ هزار لیتر سوخت که بیشتر آن گازوئیل بوده در شش ماهه نخست سال کشف شده که در مجموع ۱۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

سردار رحیمی با اشاره به توضیحات ارائه عملکرد پلیس راهور فاتب در تصادفات مربوط به راهور تهران بزرگ گفت: تصادفات فوتی ۲۶ درصد، تصادفات مصدومی و مجروحی ۲۸ درصد و در مجموع ۲۲ درصد کاهش داشته ایم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز