شهردار تهران گفت: مدیریت شهری از بخش خصوصی برای احیای خانه‌ های تاریخی حمایت می کند.

به گزارش مرور نیوز،  پیروز حناچی ، شهردار تهران صبح امروز (12 مهر) به مناسبت آغاز هفته تهران از بخش‌های مختلف پروژه پهنه رودکی بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت ایجاد پهنه رودکی قرار گرفت.

شهردار تهران  در ادامه به یکی از کافه‌های قدیمی پهنه رودکی رفت که پیش از این به انبار تبدیل شده بود و با اشاره به تجربه موفق تبدیل این خانه قدیمی به کافه گفت: در منطقه شش، ۱۱ و ۱۲ خانه‌های قدیمی واجد خصیصه‌های میراثی وجود دارند که از پتانسیل فرهنگی بالایی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه جهت‌گیری عمومی شورا و شهرداری این است که اگر بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری کند، ما نیز حمایت کنیم، گفت: به همین دلیل در منطقه ۶ و ۱۱ گالری، کافه کتاب، موزه و غیره که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده در حال توسعه است.

حناچی با اشاره به حمایت مدیریت شهری از سرمایه‌گذاران اظهارکرد: طرح تثبیت واحدهای با ارزش و پهنه رودکی در کمیسیون ماده ۵ در حال بررسی است که غلبه آثار فرهنگی بر مسکونی مورد توجه قرار گرفته است. این کار حرکت خوبی است چرا که اقتصاد مبتنی بر فرهنگ همواره مورد توجه است و این مسئله نیز به عنوان یک ابزار مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار تهران با بیان اینکه تبدیل خانه‌های قدیمی که عمدتا تغییر کاربری به گالری، کافه کتاب و موزه موتور داده شده، جاذبه شهری ایجاد می‌کند و می‌تواند مقصد گردشگری شود، تصریح کرد: در مورد حمایت شهرداری از این مجموعه‌ها شهرداری قبلا چنین مکان‌های را تجاری محسوب می‌کرده در حالی که مسکونی است و در نظر داریم حمایت‌های بیشتری از این مشاغل داشته باشیم.

حناچی در ادامه از روند بازسازی عمارت منشی باشی در خیابان نوفل لوشاتو بازدید کرد.

در این بازدید احمد مسجد جامعی و آرش میلانی  - اعضای شورای شهر - حناچی را همراهی می‌کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز