فرمانده قرارگاه اربعین ناجا گفت: متاسفانه مرز خسروی همچنان بسته است و فعلا شرایط بازگشایی آن نیست و افرادی که به آنها اعلام شده بود از مرز خسروی عبور کنند باید به مرز مهران مراجعه کنند.

به گزارش مرور نیوز،  سردار محسن فتحی زاده ، فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در جمع خبرنگاران گفت: پیاده روی اربعین از چند روز گذشته آغاز شده است و خوشبختانه در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه هیچ مشکلی نداریم و جریان عبور از مرزها ادامه دارد.

فتحی‌زاده گفت: مرز مهران به واسطه حجم زیادی که دارد عبور خودروهای کاپوتاژی از آنجا ممنوع شده است.‌

وی گفت: فرآیند صدور گذرنامه و برگ‌تردد اربعین هم به خوبی در حال انجام است و بیش از ۲۴۰ هزار در خواست ارسال شده که نزدیک ۱۸۰ هزارتا برگ تردد چاپ شده است.

فتحی‌زاده گفت: افرادی که درخواست برگ تردد دارند، کدملی را به سرشماره ۱۱۰۳۰۰۰۰۱۰ ارسال کنند و کد تحویل مرسوله را دریافت و پس از مراجعه به اداره پست محله برگ تردد را دریافت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه مرز خسروی همچنان بسته است و فعلا شرایط بازگشایی آن نیست و افرادی که به آنها اعلام شده بود از مرز خسروی عبور کنند باید به مرز مهران مراجعه کنند.

وی گفت: توصیه امنیتی خاصی که به زائران دارم این است که زائران هنگامی که به آن سوی مرز مراجعه می کنند فقط با خودروهای مورد تایید تردد کنند و برای تردد از مسیرهای اصلی عراق عبور کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز