سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 12 مهر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 12 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 86 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 71 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (13 مهر 98)، با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با ازدیاد تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و موجب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به‌تدریج با رشد ناپایداری روزانه، انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود، اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و پیش‌بینی می‌شود در مناطق پرتردد وضعیت نامطلوب کیفیت هوا تا ساعات بعدازظهر استمرار داشته باشد.

وی بیان کرد: همچنین در اواخر وقت شنبه با افزایش حجم ترافیک در اکثر مناطق شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق بوده و به‌تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار کرد: با افزایش نسبی سرعت باد در ساعات اولیه روز یکشنبه (14 مهر 98) از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، هرچند با آغاز تردد خودروها و کاهش سرعت باد بر برخی ساعات صبحگاه، مجدداً شرایط برای تجمع آلاینده‌ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پایتخت فراهم خواهد شد. 

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است در بیشتر ساعات روز یکشنبه نیز وضعیت جوی آرام بر شهر تهران حاکم است که با افزایش دما و گاهی رشد ابر در بعدازظهر همراه شده و بنابراین کاهش کیفیت هوا نسبت به روز شنبه و برقرای شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در ساعات اوج ترافیک در اکثر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز