سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 14 مهر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 14 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 76 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 63 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت:  براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با برقراری جوی نسبتاً آرام و آسمان صاف در صبحگاه روز یکشنبه (14 مهر 98) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و در برخی مناطق شهر تهران وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: با تداوم این وضعیت جوی در بیشتر اوقات روز یکشنبه احتمال می‌رود شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و در برخی مناطق پرتردد وضعیت کیفیت هوا در طی روز در شرایط نامطلوب باقی بماند، هرچند بعدازظهر روز جاری با رشد ابرناکی و افزایش دما همراه خواهد بود.

وی بیان کرد: در اواخر وقت یکشنبه با افزایش حجم ترافیک شبانگاهی با افزایش غلظت ذرات معلق روبه رو خواهیم بود و پیش بینی می‌‍‌شود در اکثر مناطق پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار گردد.

وی گفت: به تدریج در ساعات پایانی یکشنبه سرعت باد افزایش پیدا خواهد کرد و با تداوم این روند تا صبح روز دوشنبه انتظار می‌رود با وجود آغاز تردد خودروها بیشینه غلظت ذرات معلق نسبت به روز یکشنبه کاسته شود، با این‌حال در برخی مناطق برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا برقرار خواهد شد. 

نظری اظهار کرد: به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و بهبود نسبی کیفیت هوا پیش بینی می‌شود. وزش باد شدید در طی روز دوشنبه سبب گسیل گردوخاک از مناطق مستعد شده و آسمان غبارآلود و کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با وجود کاهش سرعت باد از بعدازظهر، شرایط مناسب برای عدم تجمع آلاینده‌ها تا ساعات پایانی دوشنبه مهیا خواهد بود و به طوری‌که بیشینه غلظت ذرات معلق در ساعات اوج ترافیک نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود و در اکثر مناطق وضعیت سالم برقرار خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز