سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 15 مهر 98 خبر داد

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 15 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 79 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 87 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات روز دوشنبه (15 مهر 98) با حاکمیت جو آرام و ازدیاد تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش یافته و شاهد برقراری شرایط نامطلوب در برخی مناطق شهر تهران هستیم.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به‌ تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش سرعت باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، اگرچه با وزش باد نسبتاً شدید در برخی مناطق مستعد، احتمال گسیل گردوخاک و آسمان غبارآلود وجود خواهد داشت.

وی بیان کرد: در ساعات پایانی دوشنبه نیز رفته‌رفته با کاهش میزان ناپایداری جو و کاهش سرعت باد، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. 

وی ادامه داد: شرایط جوی آرام تا صبح روز سه‌شنبه (16 مهر 98) ادامه داشته و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و احتمال می‌رود کیفیت هوا در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. 

نظری اظهار داشت: همچنین در طی روز حاکمیت جو آرام و آسمان صاف باعث تجمع آلاینده‌ها شده و انتظار می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با رشد ناپایداری جوی و همچنین افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر سه‌شنبه، از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و بهبود نسبی کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت. با این‌وجود در اواخر وقت سه‌شنبه و در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز