رییس اورژانس کشور گفت: ۱۱۰۰ دستگاه آمبولانس در مرزها برای خدمت‌رسانی به زائران مستقر شده‌اند و این تعداد آمبولانس علاوه بر آمبولانس‌هایی است که در داخل کشور به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز، پیرحسین کولیوند رییس کمیته بهداشت و درمان اربعین در حاشیه مراسم بدرقه کاروان بهداشت و درمان اربعین با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همه خدمات مورد نیاز زائران را در مرزهای منتهی به کشور عراق برای خدمت‌رسانی به زائران آماده کردیم البته پیش از این اقدامات لازم را در مرزهای شرقی انجام داده بودیم و خدمات پیش بیمارستانی، بیمارستانی، پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیر واگیر و مراقبت‌های بهداشتی از زائران مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: در تمام محورهای مواصلاتی به مرزهای شمالی، شرقی، غربی و در داخل عراق تمام خدمات مورد نیاز زائران حسینی را پوشش می‌دهیم. در عراق دارو و تجهیزات پزشکی به میزان مورد نیاز برای زائران در نظر گرفته شده است و اکیپ‌ های درمانی در قالب درمانگاه‌های سیار و ثابت در داخل عراق برای خدمت‌رسانی به زائران مستقر شده‌اند.

کولیوند اضافه کرد:‌ امسال این امکان را فراهم کردیم تا در صورتی که زائری نیاز به خدمات اورژانسی داشته باشد، اورژانس هوایی یا زمینی او را همراهی کند همچنین هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی، ستاد فرمان اجرایی امام، نیروهای مسلح و خیریه‌ها نیز در کشور عراق مستقر شده‌اند تا به زائران حسینی خدمت‌رسانی کنند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین افزود: ۱۱۰۰ دستگاه آمبولانس در مرزها برای خدمت‌رسانی به زائران مستقر شده‌اند و این تعداد آمبولانس علاوه بر آمبولانس‌هایی است که در داخل کشور به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

رییس اورژانس کشور با بیان اینکه توزیع و طبخ مواد غذایی تحت نظارت نیروهای بهداشتی  قرار دارد همچنین تعدادی متخصص به بیمارستان‌های عراق برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعزام شده است، گفت: تا به حال کشور عراق همکاری خوبی با ما داشته است و تیم‌های بهداشتی در مرزهای زمینی و هوایی بر سلامت زائران نظارت می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز