سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 16 مهر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران سه شنبه 16 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 80 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 79 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز سه شنبه (16 مهر 98) در برخی مناطق پایتخت شاهد برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود که عمدتاً ناشی از کاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودروها در این بازه زمانی است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به تدریج با رشد ناپایداری همراه با افزایش نسبی سرعت باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده و شاهد بهبود کیفیت هوا در بعدازظهر روز جاری خواهیم بود.

وی بیان کرد: با این حال همزمان با اوج ترافیک شبانگاهی، غلظت ذرات معلق مجدداً افزایش پیدا کرده و پیش‌بینی می‌شود شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق پایتخت برقرار گردد.

وی ادامه داد: تداوم شرایط جوی نسبتاً آرام تا صبح روز چهارشنبه (17 مهر 98) سبب می‌شود با آغاز تردد خودروها غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و شرایط نامطلوب در مناطق پرتردد برقرار گردد.

نظری اظهار داشت: با افزایش ناگهانی سرعت باد در ظهر چهارشنبه از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، اگرچه با توجه به وزش باد از سمت غرب شهرتهران، احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان ذکر است در اواخر وقت چهارشنبه نیز به دلیل افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق پرتردد، تجمع ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دوراز انتظار نخواهد بود هرچند با توجه به شرایط مساعد جوی نسبت به روز قبل، از غلظت آلاینده‌ها تا حدودی کاسته خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز