دبیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت: تعداد ثبت نام های قطعی شده در سامانه سماح دو میلیون و ۹۲۶ هزار و ۱۵۰ نفر است.

به گزارش مرور نیوز، امیر مرادی، دبیر اجرایی ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه تعداد ثبت نام های قطعی شده در سامانه سماح دو میلیون و ۹۲۶ هزار و ۱۵۰ نفر هستند، گفت : ۴۸۰ هزار و ۹۴۸ نفر مربوط به استان تهران ، ۳۰۶ هزار و ۴۶۰ نفر استان خوزستان ، ۲۵۱ هزار و ۶۶۱ نفر استان اصفهان ، ۲۴۲ هزار و ۵۵۳ نفر استان خراسان رضوی ، ۱۹۴ هزار و ۶۸۸ نفر استان فارس و ۱۱۲ هزار و ۷۹۲ نفر نیز از استان قم هستند که بیشترین آمار محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ۷۲ هزار و ۱۱۷ هزار نفر نیز از اتباع خارجی هستند، گفت: با توافق ایران و عراق زائران می توانند از ۱۰ شهریور (اول محرم) تا ۷ آبان (۳۰ صفر) بدون نیاز به تهیه روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح ، همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.

مرادی افزود: لغو روادید برای این بازه زمانی است و خارج از این زمان، زائران موظف به تهیه روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند، ضمن اینکه لغو روادید برای یک بار سفر زیارتی است.

مدیر اجرایی ستاد اربعین حسینی، گفت: زائران برای پرداخت هزینه های مصوب فقط از طریق درگاه پرداخت الکترونیک سامانه سماح اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه سماح رایگان و هزینه های دریافتی برای خدمات درمانی و بیمه زائران است، افزود: مجموعه مبلغ دریافتی برای این خدمات ۲۵ هزار تومان است که در صورت ثبت نام در سایت نیز این هزینه ۲۲ هزار تومان خواهد بود .

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز